Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Spotkanie z Tadeuszem Rolke

Reklama na dachu Domu Towarowego Smyk, 1960, Warszawa, fot. Tadeusz Rolke

Spotkanie z Tadeuszem Rolke

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
09.04.2016
sobota
15:00
wstęp wolny
Podczas spotkania Tadeusz Rolke opowie nam o warsztacie fotografa mody, o swoim bogatym doświadczeniu w dziedzinie fotografii reportażowej.
Porozmawiamy o tym, jak przed laty wyglądała sesja zdjęciowa i współpraca z projektantami, dowiemy się o ówczesnych realiach pracy jak i życia.

Tadeusz Rolke - wybitny polski fotograf, prekursor polskiej fotografii reportażowej. Dokumentował polską powojenną rzeczywistość, życie artystycznej bohemy, codzienność ulic Warszawy, Hamburga, Sycylii. Rolke fotografował modę, zarówno profesjonalną, jak i uliczną, zajmował się fotografią artystyczną, a jego zdjęcia peerelowskich środowisk twórczych stanowią bezcenne świadectwo tamtych czasów.

Miejsce: sala audiowizualna U Samurajów, Gmach Główny MNK

Prowadzenie: Łukasz Gazur - dziennikarz i krytyk sztuki, szef działu kultury "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej". Jego teksty można także spotkać m.in. na łamach "Tygodnika Powszechnego" i "Zwierciadła". Prywatnie (i zawodowo) wielbiciel sztuki Tino Sehgala, Felixa Gonzalesa-Torresa, Anisha Kapoora i Aliny Szapocznikow. A po godzinach łowca fenomenów popkultury.

Spotkanie towarzyszący wystawie "Modna i już! Moda PRL".
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję