Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Spotkanie z Krisztiną Tóth

Krisztina Tóth, fot. Emmer László

Spotkanie z Krisztiną Tóth

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
28.10.2016
piątek
18:00
wstęp wolny
Spotkanie z Krisztiną Tóth, uznawaną za jedną z najlepszych współczesnych węgierskich pisarek poprowadzi uznana polska autorka Joanna Bator.
Tematem dyskusji będzie zarówno opublikowany po raz pierwszy po polsku w maju tego roku legendarny, debiutancki zbiór opowiadań Tóth "Linie kodu kreskowego", jak i jej wydana dwa lata temu książka "Pixel". Będzie to więc wyjątkowa rozmowa o pisaniu, o bohaterkach i o sztuce. 

Spotkanie będzie tłumaczyć Anna Butrym, tłumaczka pisarki. 

Krisztina Tóth - węgierska poetka, prozaiczka, tłumaczka literatury pięknej, laureatka licznych nagród literackich i stypendiów twórczych.
Zajmuje się także nauczaniem kreatywnego pisania i projektowaniem witraży. Jako pisarka zadebiutowała w 2006 roku tomem opowiadań "Vonalkód. Tizenöttörténet" ("Linie kodu kreskowego. Piętnaście historii”, pol. wyd. Książkowe Klimaty, tłum. Anna Butrym, 2016), za które została odznaczona prestiżową nagrodą im. Sándora Máraiego. W 2011 na Węgrzech ukazał się jej kolejny zbiór opowiadań "Pixel" ("Pixel.
Tekst ciała" StudioEMKA, tłum. Klara Anna Marciniak, 2014), a w 2013 roku pierwsza powieść, zatytułowana "Akvárium".

Jej twórczość przełożona została m.in. na francuski, niemiecki, hiszpański, czeski, bułgarski, fiński, serbski, słowacki, słoweński i polski.


Miejsce: sala audiowizualna "U Samurajów", Gmach Główny MNK, parter

Spotkanie zorganizowane razem z Instytutem Węgierskim im. B. Balassego w Warszawie w ramach Targów Książki i Festiwalu Conrada.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję