Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo

Spotkanie z Bettiną Bereś

Zdjęcie z akcji "Transparent" Kraków 1979 © Fundacja im. Marii Pinińskiej-Bereś i Jerzego Beresia

Spotkanie z Bettiną Bereś

Muzeum Stanisława Wyspiańskiego

pl. Sikorskiego 6, 31-115 Kraków
19.11.2017
niedziela
14:00
wstęp wolny

NA BLOGU

Różowa rewolta z "Płonącą żyrafą" w tle
Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich to również ostatni dzień pokazu rzeźby "Płonąca żyrafa", niedawno zakupionej do kolekcji naszego Muzeum dzięki wsparciu MKiDN.
Z tej okazji zapraszamy na spotkanie z córką rzeźbiarki, Bettiną Bereś - malarką, lecz także kontynuatorką sztuki performance Marii Pinińskiej-Bereś oraz Oskarem Hanuskiem, wnukiem artystki, specjalistą od konserwacji jej prac rzeźbiarskich. W spotkaniu weźmie też udział Anna Kłosowska, kierownik pracowni konserwacji rzeźby i sztuki współczesnej MNK.

Podczas spotkania z pewnością padnie pytanie o to, jak to jest być córką pary słynnych rzeźbiarzy, ale nie tylko: porozmawiamy o wcielaniu się przez Bettinę Bereś w rolę Pinińskiej-Bereś podczas odtwarzania performance’u (reenactment) oraz o konserwacji rzeźb z nietypowych materiałów: tkaniny i gąbki. Porozmawiamy też o systemie pracy nad rzeźbą, jaki przyjęła Pinińska-Bereś oraz o przenikaniu się jej relacji osobistej i artystycznej z Jerzym Beresiem.

prowadzenie: Agata Małodobry, dział sztuki współczesnej MNK.

NA BLOGU

Różowa rewolta z "Płonącą żyrafą" w tle
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję