Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Spotkanie w pracowni konserwacji malarstwa

Spotkanie w pracowni konserwacji malarstwa

Spotkanie w pracowni konserwacji malarstwa

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
18.11.2016
piątek
12:00
wstęp wolny
Zapraszamy na spotkanie w pracowni konserwacji malarstwa w Gmachu Głównym MNK.

UWAGA! Zmiany w terminach spotkań: 
18 listopada będzie  spotkanie w pracowni malarstwa, a zaplanowane na ten dzień spotkanie w pracowni konserwacji tkanin odbędzie się 16 grudnia. Przepraszamy za utrudnienia. 


Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: 
rezerwacja@mnk.pl,  tel. 12 433 54 44 (czynne w godz. 9:00–15:00 w dni powszednie).

To trzecia – po pracowniach w Sukiennicach i w Muzeum Książąt Czartoryskich – muzealna pracownia specjalizująca się w konserwacji malarstwa. Sprawuje  opiekę głównie nad XIX- i XX-wiecznymi i obiektami sztuki polskiej, które przechowywane są w Gmachu Głównym. Konserwuje się tutaj również obiekty z innych oddziałów Muzeum. 

W latach 2010–2013 pracownia wykonała szereg ważnych prac konserwacyjnych nad obiektami przeznaczonymi do nowo zaaranżowanej Galerii w Sukiennicach, między innymi prace Władysława Podkowińskiego i Jacka Malczewskiego. 

Pracownia, oprócz działalności bieżącej, zajmuje się kompleksową konserwacją grup obrazów jednego autora, np. Zbigniewa Pronaszki, Alfonsa Karpińskiego, Jacka Malczewskiego, Leona Wyczółkowskiego czy Witkacego. Prace te związane są często z wystawami monograficznymi. Przykładem jest przeprowadzona w latach 2000–2004 konserwacja około pięćdziesięciu prac Olgi Boznańskiej na ówcześnie planowaną wystawę.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję