Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Spotkania z architekturą

Spotkania z architekturą

od 29 września do 1 października

29.09.2022, godz. 18.00
SPOTKANIE Z ROBERTEM CURGENVENEM
Dawny Hotel Cracovia (wejście główne)

Robert Curgenven jest australijskim kompozytorem tworzącym muzykę, performanse i instalacje dźwiękowe. Jedna z jego prac "Threshold Works No.17", zaprezentowana jest na wystawie „Przekroje. Galeria architektury polskiej XX i XXI wieku” w Kamienicy Szołayskich. Jak pisze sam artysta, praca ta "otwiera okno na Kraków poprzez odmienną architekturę wielu oddziałów MNK".

Podczas rozmowy z artystą, która odbędzie się w Dawnym Hotelu Cracovia, gdzie między innymi powstała instalacja dźwiękowa, zapoznamy się z działalnością artystyczną i innymi realizacjami Curgenvena. Twórca opowie także o metodzie twórczej, pracy z dźwiękiem oraz otoczeniem.

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.

Prowadzenie: Helena Postawka-Lech

wstęp bezpłatny     

Obowiązują zapisy.

Aby wziąć udział w spotkaniu prosimy o rezerwację mailowo: rezerwacja@mnk.pl  lub telefonicznie: +48 12 433 57 44 od 23 września do 29 września, do godziny 15.00.

 

30.09.2022, godz. 17.30
OPROWADZANIE KURATORSKIE PO WYSTAWIE „PRZEKROJE. GALERIA ARCHITEKTURY POLSKIEJ XX I XXI WIEKU”

 

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie na wystawie Przekroje. Galeria Architektury Polskiej XX i XXI wieku. Tytułowe przekroje to zestawienie tematów dotyczących architektury jako papierka lakmusowego polskiego społeczeństwa - jego historii, przemian i wartości. Oprowadzanie zawiera się w cyklu 'Spotkania z Architekturą' (29.09-01.10).

 

Ważne informacje:

 • oprowadzanie skierowane jest do dorosłych i młodzieży
 • czas trwania: do 90 minut (17:30-19:00)
 • udział w ramach biletu wstępu na wystawę. Bilet do zakupienia w kasie oddziału lub poprzez rezerwację na rezerwacja@mnk.pl lub telefonicznie: +48 12 433 57 44
 • miejsce: Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego, pl. Szczepański 9

 

 

1.10.2022, godz. 10.00-14.00
WYDARZENIE ODWOŁANE

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE: (NIE)ŻYCIE. ARCHITEKTURA MODERNIZMU DZISIAJ

Czy modernizm jest wciąż żywy? Może jedynie w naszych wyobrażeniach? Przyjrzyjmy się, jak modernizm i jego pierwotne postulaty funkcjonują w dzisiejszym świecie. Jak wpływa na otoczenie i odczucia ludzi. W ramach warsztatów, w formie fotospaceru, weźmiemy pod lupę hotel Cracovia, kino Kijów, Gmach Główny MNK i okoliczną architekturę o modernistycznym rodowodzie. Z pomocą fotografii zastanowimy się nad miejscem modernizmu w przestrzeni – czy jest coś, co tchnęło w niego nowe życie, zmienia jego oblicze…

 

Prowadzenie:

Krzysiek Piła – twórca fotograficznego projektu NH50mm (www.facebook.com/NH50mm), gdzie zaczął od pokazywania codziennych kadrów z Nowej Huty, by wykorzystać to jako rozpęd do fotograficznej osobistej i emocjonalnej opowieści o kraju.

Miłośnik minimalizmu, funkcjonalizmu i modernizmu. Ważne są dla niego przede wszystkim zagadnienia etyczności i społecznego wymiaru sztuki i dizajnu.

Na co dzień zajmuje się projektowaniem komunikacji wizualnej. Pod własnym szyldem – jako Akuratnie (www.facebook.com/akuratnie.hultajsko) – współpracuje głównie z branżą kultury oraz tworzy lokalne projekty wizualne związane z jego miejscem, czyli krakowską Nową Hutą. Autor książki „Forma, kolor, typografia... czyli podstawy designu dla działających w sieci”.

 

Ważne informacje:

 • warsztat skierowany do młodzieży powyżej 16. roku życia i osób dorosłych
 • rozpoczęcie: przy wejściu do Gmachu Głównego MNK (al. 3 Maja 1) o godz. 10:00
 • czas trwania pleneru: 4 godziny
 • prosimy o przyniesienie własnych aparatów fotograficznych/telefonów komórkowych (podczas zajęć nie uczymy technicznej obsługi aparatów)
 • koszt: 40 zł, bilety dostępne na stronie https://bilety.mnk.pl/
 • liczba miejsc ograniczona, pracujemy w kameralnej grupie
 • na każde pytanie dotyczące warsztatów odpowie koordynatorka: Izabela Lechowicz-Woźniczka – ilechowicz@mnk.pl

UWAGA! W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych lub niewystarczającej ilości uczestników zajęcia zostaną odwołane, a uczestnicy poinformowani.

Słowa kluczowe: Spotkania z architekturą
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję