Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Spacer „Krakowskie witraże”

Spacer „Krakowskie witraże”

19.02.2022
sobota
11:00 - 13:30

Początek spaceru: Muzeum Stanisława Wyspiańskiego, pl. Sikorskiego 6
Zakończenie spaceru: kościół Bernardynów, ul. Bernardyńska 2
Trasa: m.in. kościół Franciszkanów, kamienica Jana Wolnego przy pl. Szczepańskim 2, Dom „Pod Globusem” przy ul. Długiej 1

Witraż był jednym z najbardziej lubianych elementów dekoracyjnych w architekturze przełomu XIX i XX wieku. Stanowił niezwykle atrakcyjną ozdobę kościołów, ale też potrafił „ukryć się” na klatkach schodowych i nad drzwiami wejściowymi krakowskich kamienic.
Podczas spaceru zobaczymy te najbardziej znane realizacje, ale też zajrzymy do mniej popularnych miejsc, by i tam odnaleźć witraże, a także przyjrzeć się ich stylistyce i motywom, jakie upodobali sobie krakowscy projektanci.

Prowadzenie: Anna Warzecha – historyczka sztuki, przewodniczka po Krakowie, na co dzień pracuje w Muzeum Krakowa. Z wielką pasją zbiera anegdoty i ciekawostki związane z naszym miastem, jego historią, a przede wszystkim codziennością jego mieszkańców, i chętnie dzieli się nimi w czasie spacerów i wykładów. Fascynują ją krakowskie zaułki oraz detale, głównie związane ze sztuką zdobniczą i rzemiosłem artystycznym – nigdy nie przejdzie obojętnie obok uchylonych drzwi krakowskiej kamienicy.

 

Ważne informacje: udział 15 zł, liczba miejsc ograniczona.
Rezerwacja w Centrum Informacji i Rezerwacji MNK (e-mail rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44). Zakup biletów w kasie muzealnej.

 

Uwaga:

Rezerwacja i bilety są dostępne od 7.02.2022 (wcześniejsza rezerwacja nie jest możliwa).
Nie prowadzimy listy rezerwowej na spacer.

W trakcie spaceru wchodzimy na wystawę, gdzie obowiązują maski ochronne. Będziemy wykorzystywać system TourGuide. Urządzenia są systematycznie dezynfekowane, istnieje też możliwość korzystania z własnych słuchawek.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję