Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Spacery

Spacer „Krakowskie witraże”

Cykl: Spacery
Spacer „Krakowskie witraże”

19.02.2022
sobota
11:00 - 13:30

Początek spaceru: Muzeum Stanisława Wyspiańskiego, pl. Sikorskiego 6
Zakończenie spaceru: kościół Bernardynów, ul. Bernardyńska 2
Trasa: m.in. kościół Franciszkanów, kamienica Jana Wolnego przy pl. Szczepańskim 2, Dom „Pod Globusem” przy ul. Długiej 1

Witraż był jednym z najbardziej lubianych elementów dekoracyjnych w architekturze przełomu XIX i XX wieku. Stanowił niezwykle atrakcyjną ozdobę kościołów, ale też potrafił „ukryć się” na klatkach schodowych i nad drzwiami wejściowymi krakowskich kamienic.
Podczas spaceru zobaczymy te najbardziej znane realizacje, ale też zajrzymy do mniej popularnych miejsc, by i tam odnaleźć witraże, a także przyjrzeć się ich stylistyce i motywom, jakie upodobali sobie krakowscy projektanci.

Prowadzenie: Anna Warzecha – historyczka sztuki, przewodniczka po Krakowie, na co dzień pracuje w Muzeum Krakowa. Z wielką pasją zbiera anegdoty i ciekawostki związane z naszym miastem, jego historią, a przede wszystkim codziennością jego mieszkańców, i chętnie dzieli się nimi w czasie spacerów i wykładów. Fascynują ją krakowskie zaułki oraz detale, głównie związane ze sztuką zdobniczą i rzemiosłem artystycznym – nigdy nie przejdzie obojętnie obok uchylonych drzwi krakowskiej kamienicy.

 

Ważne informacje: udział 15 zł, liczba miejsc ograniczona.
Rezerwacja w Centrum Informacji i Rezerwacji MNK (e-mail rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44). Zakup biletów w kasie muzealnej.

 

Uwaga:

Rezerwacja i bilety są dostępne od 7.02.2022 (wcześniejsza rezerwacja nie jest możliwa).
Nie prowadzimy listy rezerwowej na spacer.

W trakcie spaceru wchodzimy na wystawę, gdzie obowiązują maski ochronne. Będziemy wykorzystywać system TourGuide. Urządzenia są systematycznie dezynfekowane, istnieje też możliwość korzystania z własnych słuchawek.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję