{baseAction::__('GO_TO_CONTENT')}
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Snucie opowieści

Stanisław Wyspiański, Widok z okna pracowni artysty na Kopiec Kościuszki w Krakowie, 1904 rok

Snucie opowieści

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
27.01.2018
sobota
10:30 - 12:15
Dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo WiFi Przewijak Przewijak
bilety
Czy jest coś bardziej ulotnego niż słowa? Czy jest delikatniejsza technika artystyczna niż suche pastele? A jednak to właśnie słowa i dzieła sztuki mogą być najtrwalszym nośnikiem ludzkiej pamięci.
W trakcie warsztatów poznamy trudną technikę pasteli i podpatrzymy, jak radził sobie z nią Stanisław Wyspiański. Porozmawiamy też o legendach, przekazywanych z ust do ust historiach i innych inspiracjach tego artysty. Zobaczymy, co legenda i pastele mogą mieć ze sobą wspólnego.

Warsztaty w ramach cyklu:
Krytycy czy krytykanci? O uważnym patrzeniu i konstruktywnej krytyce
Kto ustala, co znajdzie się w muzeum? Jak tworzy się kanon? Dlaczego dzieła odrzucone za życia artystów i artystek zyskują uznanie wiele lat później? Uczestnicy i uczestniczki cyklu będą rozwijać nie tylko swoje zdolności plastyczne, ale też umiejętności patrzenia na dzieła sztuki i analizowania sposobu ich funkcjonowania w muzeum i w kulturze. Będziemy nie tylko malować, wycinać, kleić i prezentować prace plastyczne, ale też dyskutować, pracować w grupach i uczyć się przyjmowania z szacunkiem argumentów osób, z którymi się nie zgadzamy.

Prowadzenie: Anna Pichura – artystka wizualna, pedagożka, studentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych. Interesuje się sztuką współczesną, z naciskiem na działania w przestrzeni publicznej, wideo, performance i malarstwo.

Ważne informacje:
  • Warsztaty odbywają się w soboty w godz. 10.30–12.00.
  • Warsztaty odbywają się w wybranych Oddziałach Muzeum.
  • Wstęp: 80 zł – karnet za cały cykl zajęć; 20 zł – za jednorazowy udział w warsztatach.
  • Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona; grupy mają charakter kameralny.
  • Warsztaty wymagają wcześniejszej rezerwacji: rezerwacja@mnk.pl (12) ) 4335 744 (czynne w dni powszednie w godz. 9.00–15.00)
  • W tytule maila prosimy wpisać: Rezerwacja 10+SZTUKA + tytuł cyklu lub konkretnego warsztatu.
  • W treści maila prosimy podać terminy warsztatów, imię i nazwisko oraz wiek dziecka.
  • Regulamin rezerwacji Muzeum Narodowego w Krakowie