Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Muzealne ZPT-y: Siateczka „toledo”

fot. Karolina Szlęk

Muzealne ZPT-y: Siateczka „toledo”

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
23.11.2017
czwartek
17:00 - 20:00
Siateczka „toledo” to jeden z podstawowych haftów z rodzaju ażurów wysnuwanych. Haftem tym wykonuje się motywy roślinne oraz wypełnia różne formy geometryczne.
Najczęściej haft ten bywa łączony z haftem wypukłym i ażurowym. Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z techniką wykonania siateczki „toledo” i poznają jej uproszczone formy oraz inne rodzaje ażurów wysnuwanych.

Prowadzenie: Karolina Szlęk – technik Włókienniczych Wyrobów Dekoracyjnych, specjalność haft-koronka. Magister historii oraz historii sztuki, absolwentka specjalności „sztuka” i specjalizacji „konserwacja tkanin” w Instytucie Historii Sztuki i Kultury Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Studia podyplomowe z nowoczesnych technik analitycznych dla konserwacji zabytków (Uniwersytet Jagielloński). W roku akademickim 2010/2011 odbyła staż w pracowni konserwacji tkanin Opificio delle Pietre Dure we Florencji. Obecnie asystentka konserwatorska w Pracowni Konserwacji Tkanin Zamku Królewskiego na Wawelu oraz doktorantka Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Interesuje się koronkami klockowymi. Temat obronionej w 2012 r. pracy magisterskiej z historii (specjalność „sztuka”): „Wpływ wzornictwa podhalańskiego na zakopiańskie koronki klockowe”, a w roku 2014 z historii sztuki: „Koronki w siedemnastowiecznym europejskim malarstwie portretowym”.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję