Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Rzecz o tym jak się Polacy w Oriencie rozmiłowali i broni wschodniej

Tarcza kałkan i szabla karabela, Turcja i Polska, poł. XVII w.

Rzecz o tym jak się Polacy w Oriencie rozmiłowali i broni wschodniej

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
28.11.2017
wtorek
12:00 - 13:00
bilety
Skrzydlata husaria, szabla, karabela, buława hetmańska to zaledwie kilka symboli dawnej Rzeczpospolitej, które na stałe wrosły w nasze dziedzictwo, Polskie uzbrojenie okresu nowożytnego okazuje się być pasjonującym polem do odkrywania różnorakich wpływów pojawiających się na ziemiach polskich.
Andrzej Mniszech, Spotkanie skupi się na inspiracjach wschodnich i ich roli w kształtowaniu polskiej kultury XVI i XVIII w.

Prowadzenie: Michał Dziewulski - historyk, kustosz zbiorów militariów Muzeum Narodowego w Krakowie, prezes krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni i Barwy i członek Międzynarodowego Komitetu Muzeów Broni i Historii Wojskowości (ICOMAM). Autor artykułów, książek i wykładów w Polsce i za granicą poświęconych dawnemu uzbrojeniu polskiemu i wschodniemu. Za pomoc w odzyskiwaniu dóbr polskich z za granicy udekorowany medalem Bene Merito. Prywatnie jeden z dzwonników zygmuntowskich w katedrze na Wawelu.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję