Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Rodzina na drzewie

fot. Mirek Żak, Pracownia fotograficzna MNK

Rodzina na drzewie

Muzeum  im. Emeryka Hutten-Czapskiego

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków
26.08.2016
piątek
10:15
bilety
Na letnich warsztatach będziemy wspinać się z całą rodziną  na drzewa... genealogiczne.
Lubisz się wspinać po drzewach? Na pewno nie raz zdarzyło Ci się podrapać kolana o szorstki pień albo nawet spaść z niefortunnie wybranej gałęzi. Czy jednak miałeś okazję wspiąć się na drzewo z rodzeństwem, mamą i tatą? Wyobraź sobie, że istnieją drzewa, na których mieści się cała rodzina. I są to często drzewa bardzo wielkie i rozłożyste. Na najgrubszych konarach u podstawy drzewa siedzą dziadkowie i babcie, wyżej rodzice i wujkowie, a najcieńszych młodych gałązek trzymają się dzieci. Boicie się wspiąć tak wysoko? Niepotrzebnie. Tym razem bowiem zapraszamy was na bardzo bezpieczne drzewo… genealogiczne.

Podczas warsztatów zobaczymy, jak wyglądało drzewo rodziny Czapskich – właścicieli pałacyku, w którym mieści się muzeum. W końcu każdy z nas zasiada na gałęzi takiego drzewa, bez względu na to, czy jest mu tam wygodnie, czy nie. Na szczęście siedzi na nim z całą rodziną, a tuż obok szumią i szeleszczą drzewa innych rodzin.  
Spróbujemy zatem nawiązać kontakt z innymi gałęziami i drzewami, a pomogą nam w tym dwie greckie Muzy: Polihymnia i Talia.

Prowadzenie: Rafał Fudala – z zawodu "przedszkolanka", absolwent dwóch specjalności pedagogicznych i studiów podyplomowych z muzyki i plastyki, doktorant socjologii na UJ. Sympatyk sztuk wszelakich i fanatyk herbaty, śpiewak, grajek i amator teatru. Współzałożyciel folkowego zespołu "Burjan" i aktor w krakowskim Teatrze Bakałarz.

Szczególnie zapraszamy dzieci w wieku 4–7 lat. W przypadku młodszych dzieci obecność i pomoc rodziców bądź dorosłych opiekunów jest mile widziana.

Zajęcia trwają półtorej godziny: od 10.15 do 11.45

Cena: 5 zł
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację: rezerwacja@mnk.p , tel. 12 43 35 444. W mailu prosimy o podanie imienia i wieku uczestnika warsztatów oraz numeru kontaktowego do opiekuna.

Letnie zajęcia dla dzieci pod hasłem "PoSZTUKIwacze muzealnych skarbów" to wspaniały sposób na spędzanie wakacji.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję