{baseAction::__('GO_TO_CONTENT')}
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Rekordowa Noc Muzeów

Rekordowa Noc Muzeów

23.05.2011
poniedziałek

Rekordowa Noc Muzeów

To najwyższa od 4 lat frekwencja podczas „Nocy Muzeów” w naszym Muzeum. W 2007 roku odnotowaliśmy ponad 44 tysiące odwiedzin. Największym hitem tegorocznej nocy była wystawa „Na wysokiej połoninie”. Sztuka Huculszczyzny – Huculszczyzna w sztuce, którą obejrzało ponad 5000 osób.

Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach odwiedziło blisko 4,5 tysiąca osób, a co najmniej 600 zobaczyło projekcję multimedialną (human joystick) przed budynkiem.

Trzecia w rankingu popularności była Galeria Sztuki Starożytnej w Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich – blisko 3,5 tysiąca widzów.

Ponad 3 tysiące gości zwiedziło: ekspozycję stałą w Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w Kamienicy Szołayskich i Galerię „Broń i Barwa w Polsce” w Gmachu Głównym.

Nieco mniej, około 2,5 tysiąca, osób zajrzało do Domu Jana Matejki, Domu Józefa Mehoffera. do Galerii Sztuki Polskiej XX wieku i na wystawę Lecha Majewskiego w Gmachu Głównym oraz na wystawę "Alias", przygotowaną w Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie. Ponad 1,5 tysiąca widzów odwiedziło Galerię Rzemiosła Artystycznego w Gmachu Głównym, Galerię "Sztuka Dawnej Polski. XII-XVIII w.", specjalny pokaz nakryć głowy w Domu Matejki oraz wystawę Kraków na wyciągnięcie ręki w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka.

Frekwencja w oddziałach:

Gmach Główny – 15 409
Pałac Biskupa Erazma Ciołka – 6 151
Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach – 5 147
Muzeum Stanisława Wyspiańskiego – 5299
Galeria Sztuki Starożytnej w Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich – 3 423
Dom Jana Matejki – 4 424
Dom Józefa Mehoffera – 2238
Wystawa "Europejskie Skarby z Muzeum Książąt Czartoryskich" w Muzeum w Niepołomicach – 400