Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Pustynia

Pustynia

Muzeum  im. Emeryka Hutten-Czapskiego

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków
17.12.2014
środa
18:00
wstęp wolny

Pustynia

W trakcie spotkania przyjrzymy się obrazom pustyni w dawnej sztuce oraz postaciom pustelników św.św. Hilariona, Szymona, Hieronima i Onufrego.
Poznamy także współczesne pustelnie amerykańskiej malarki Georgii O’Keffee i Tomasa Mertona, trapisty prozaika i poety – ich myślom, fotografiom i obrazom.

Pustynia to morze piasku i skał, ziemia nieurodzajna, ogromna, groźna, tajemnicza, zmienna, niespokojna, miejsce ciszy. Człowiek nie może osiedlić się na pustyni, może ją tylko z trudem przemierzyć w nadziei, że dotrze do urodzajnych okolic. Jej obraz pobudzał do tworzenia metafor obrazujących życie duchowe człowieka, który doświadcza pokusy i próby.

Prowadzenie: Monika Wlezień

ZOBACZ POZOSTAŁE WYKŁADY W CYKLU

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję