Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Dziecko

Dziecko

MNK Sukiennice

Rynek Główny 3, 31-042 Kraków
17.12.2014
środa
18:00
wstęp wolny

Wykłady w MNK

W XIX wieku oczywista stała się konieczność stworzenia mody przeznaczonej specjalnie dla dzieci. Ubiory szyte dla nich miały być wygodne i nie krepujące ruchów.

Kilkuletnie dzieci bez względu na płeć chodziły w luźnych, fałdzistych sukienkach. Dopiero w wieku szkolnym ubiór chłopców i dziewczynek się różnicował. W procesie wychowania dzieci zwracano też uwagę na skromność ubioru. Z tego względu nawet w bogatych domach ubranka dla dzieci były przeszywane z ubiorów dorosłych.

Prowadzenie: Joanna Regina Kowalska - historyk i historyk sztuki, kierownik Działu Tkanin MNK, zajmuje się historią mody XIX i XX wieku.

ZOBACZ POZOSTAŁE WYKŁADY Z CYKLU


Wykłady w MNK

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję