Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Punkty na mapie świata - śladami Szymborskiej

Punkty na mapie świata - śladami Szymborskiej

MNK Szołayscy

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
01.10.2016
sobota
10:30
bilety
O poezji i podróżach, o inspiracjach, przygotowaniach i przygodach - zajęcia na wystawie "Szuflada Szymborskiej".

"W podróży niezbędny jest tylko bilet powrotny" - powiedziała kiedyś Wisława Szymborska. Tym razem nasze warsztaty będą dotyczyły czasów dużo nam bliższych oraz twórczości poetki, o której na pewno wszyscy kiedyś słyszeliśmy. Porozmawiamy o poezji i podróżach, o inspiracjach, przygotowaniach i przygodach. Będziemy bawić się słowem i obrazem, tworząc autorskie, trójwymiarowe pocztówki.

Prowadzenie: Anna Pichura - artystka wizualna, pedagog, studentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych. Interesuje się sztuką współczesną, z naciskiem na działania w przestrzeni publicznej, wideo, performance i malarstwo.

  • Wstęp: 20 zł -  jednorazowy udział w warsztatach,  80 zł - karnet za cały cykl zajęć
  • Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: rezerwacja@mnk.pl  (czynne w dni powszednie w godz 9.00 - 15.00)

Punkty na mapie świata
to seria spotkań z cyklu "10+ Sztuka" (dla dzieci w wieku 10 -13 lat) poświęcona podróżom artystów i śladom, jakie te podróże pozostawiły w ich twórczości. W ramach czterech spotkań warsztatowych odwiedzimy galerie i wystawy poświęcone kilku szczególnym przedstawicielom polskiej kultury i sztuki. I choć wszyscy oni związani byli z Krakowem, to jednak tym razem staną się naszymi przewodnikami do miejsc bardzo odległych. Będziemy wędrować śladem artystycznych wspomnień i opowieści, a pomoże nam wspólnie konstruowana mapa niezwykłych miejsc, których historia przeplata się z historią eksponatów prezentowanych w Muzeum Narodowym w Krakowie.


ZOBACZ POZOSTAŁE SPOTKANIA Z CYKLU 10+ SZTUKAKontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję