Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Punkty na mapie świata - śladami Mehoffera
Cykl: 10+ SZTUKA - warsztaty weekendowe dla dzieci

Punkty na mapie świata - śladami Mehoffera

fot. Karol Kowalik, pracownia fotograficzna MNK

Cykl: 10+ SZTUKA - warsztaty weekendowe dla dzieci
Punkty na mapie świata - śladami Mehoffera

Dom Józefa Mehoffera

ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków
17.09.2016
sobota
10:30
bilety
Jaką odegrały podróże w życiu Józefa Mehoffera? Warsztaty dla dzieci w wieku 10-13 lat.

W salonie Mehofferów, na ścianie naprzeciwko drzwi wisi obraz zatytułowany "Pejzaż rzymski". Kiedy powstał? Jaka była jego historia? Czy to jedyny ślad podróży malarza, jaki możemy znaleźć w domu przy ul. Krupniczej? W trakcie warsztatów porozmawiamy o roli, jaką odegrały podróże w życiu Mehoffera, a motywem przewodnim spotkania staną się mapy - tradycyjne i zupełnie nietypowe.

Prowadzenie: Anna Pichura - artystka wizualna, pedagog, studentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych. Interesuje się sztuką współczesną, z naciskiem na działania w przestrzeni publicznej, wideo, performance i malarstwo.

  • Wstęp: 20 zł -  jednorazowy udział w warsztatach,  80 zł - karnet za cały cykl zajęć
  • Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: rezerwacja@mnk.pl  (czynne w dni powszednie w godz 9.00 - 15.00)

Punkty na mapie świata
to seria spotkań z cyklu "10+ Sztuka" poświęcona podróżom artystów i śladom, jakie te podróże pozostawiły w ich twórczości. W ramach czterech spotkań warsztatowych odwiedzimy galerie i wystawy poświęcone kilku szczególnym przedstawicielom polskiej kultury i sztuki. I choć wszyscy oni związani byli z Krakowem, to jednak tym razem staną się naszymi przewodnikami do miejsc bardzo odległych. Będziemy wędrować śladem artystycznych wspomnień i opowieści, a pomoże nam wspólnie konstruowana mapa niezwykłych miejsc, których historia przeplata się z historią eksponatów prezentowanych w Muzeum Narodowym w Krakowie.


ZOBACZ POZOSTAŁE SPOTKANIA Z CYKLU 10+ SZTUKAKontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję