Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Pokaż mi swój portret, a powiem ci, kim jesteś! Warsztaty

Pokaż mi swój portret, a powiem ci, kim jesteś! Warsztaty

Pokaż mi swój portret, a powiem ci, kim jesteś! Warsztaty

Pałac Biskupa Erazma Ciołka

ul. Kanonicza 17, 31-002 Kraków
04.08.2020
wtorek
10:30
Czym jest sezam? Prawie każdy to wie, choć chyba nikt w nim nie był. Oczywiście poza Alibabą i zgrają baśniowych rozbójników. Tym razem jednak sezamem staną się galerie Muzeum Narodowego, bo jak prawdziwy skarbiec pełne są najcenniejszych dzieł sztuki pochodzących z różnych bajek. To znaczy… kolekcji.
Czy moneta może być tak piękna jak panna młoda? Skąd w ogóle takie dziwne porównanie? Czy można się nią zachwycić tak jak piękną dziewczyną? Okazuje się, że tak! Dawno, dawno temu, gdy nie było Facebooka, internetu i smartfonów, ludzie komunikowali się w inny sposób. Aby dotrzeć do swoich poddanych, królowie używali właśnie monet. Jak wyglądali, albo jak chcieli, żeby poddani ich widzieli? Odpowiedź znajdziemy w Pałacu Emeryka Hutten- Czapskiego.

Prowadzenie: Michał Markieta - z pochodzenia góral, z wykształcenia historyk (absolwent UJ), z zamiłowania kibic sportowy – ceni zwłaszcza hokeja na lodzie i historię tego sportu. 

Kiedy był małym chłopcem, lubił się przebierać za różne postacie, zwłaszcza za pirata albo kowboja. Teraz przebiera dzieci w muzeum za polskich żołnierzy i husarzy

 

Ważne informacje:

 • Preferowany wiek dzieci: 5–10 lat

 • Cena: 10 zł (opłata dotyczy tylko dziecka)

 • Liczba uczestników ograniczona, ze względu na przepisy związane z pandemią obowiązywać będą ściśle określone limity. Konieczna rezerwacja

  JAK SIĘ ZAPISAĆ?

  Bilety: https://bilety.mnk.pl/

 • Regulamin
 • Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44 (czynne w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie).

 • Bilety do kupienia od 13.07.2020.

 • Informujemy, że w razie rezygnacji z udziału w działaniu edukacyjnym koszty biletów zakupionych przez internet nie podlegają zwrotowi.

 • Osoby, którym przysługują ulgi z tytułu Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem, są zobowiązane do okazania stosownego dokumentu przed rozpoczęciem zajęć.  

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję