Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Po kolei. Komiksowe interpretacje

fot. Mirosław Żak - Pracownia Fotograficzna MNK

Po kolei. Komiksowe interpretacje

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
21.04.2018
sobota
10:30
bilety
Najtrudniejszy jest komiksowy pierwszy krok. Zajęcia skoncentrują się na samodzielnym poznawaniu komiksowych sposobów komunikacji. Dzieci już na początku stworzą własną postać i wraz z nią odbędą podróż przez zagadnienia definiujące opowieść obrazkową.

Zwieńczeniem warsztatów jest stworzenie własnej, krótkiej opowieści. Dorośli sięgną do techniki tuszu i akwareli oraz poznają metody, które przyspieszają pracę nad komiksem. Dowiedzą się również, jakie wymagania musi spełnić komiks, aby nadawał się do druku. Nawet jeśli po warsztatach nie wszyscy staną się rysownikami, to z pewnością obcowanie z komiksem będzie odtąd łatwiejsze i przyjemniejsze. Na spotkanie koniecznie trzeba zabrać bujną wyobraźnię.

WAŻNE INFORMACJE:

  • Warsztaty dla dzieci (preferowany wiek: 7-10 lat) i dorosłych – uczestnicy pracują w dwóch grupach
  • Wstęp: 10 zł od osoby;
  • Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja: (12) 4335 744, rezerwacja@mnk.pl;
    podczas rezerwacji proszę podąć imię, nazwisko oraz wiek dziecka, a także nazwisko osoby dorosłej, która będzie uczestniczyła w warsztatach;
  • W warsztatach mogą uczestniczyć także osoby dorosłe, którym nie towarzyszą dzieci.


Prowadzenie:

  • Barbara Okrasa – rysowniczka, grafik cyfrowy, projektantka interfejsu użytkownika, projektantka okładek, ilustratorka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Na co dzień tworzy na potrzeby rynku komiksów, gier komputerowych oraz gier mobilnych. Ważniejsze publikacje komiksowe: „Gilles McCabe #2”, „Gilles McCabe #1”; udział w antologiach i projektach zbiorowych: „Warchlaki #3” (2017, okładka), „Warchlaki #2,5. Korporacje nie są tak fajne jak myśleliśmy” (2017, okładka), „MFK: Katalog wystawy konkursowej” (2016, okładka), „City Stories #11. Kadry i ramki: rosyjsko-polskie konfrontacje komiksowe” (2016), „Warchlaki #1” (2015), „Łódź pełna komiksu” (2013), „Biceps #4” (2012).

  • Rafał Szłapa – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Z wykształcenia artysta grafik, a także technik druku sitowego, przede wszystkim jednak rysownik. Od 12 lat związany ze światem reklamy jako autor setek storyboardów. Ma na swoim koncie ilustracje w prasie, projekty do gier oraz okładki książek. W 2012 podjął współpracę z firmą Artifex Mundi, w której stworzył oprawę graficzną do gry Clockwork Tales. Z potrzeby serca scenarzysta i rysownik komiksów, między innymi założyciel i redaktor podobno legendarnego zinu „Lekarstwo”, twórca krótkich komiksów publikowanych m.in. w „Nowej Fantastyce”, „Przekroju”, „Gazecie Wyborczej”, „Echu miasta”, „Bluszczu” oraz w wielu już nieistniejących pismach komiksowych. Podsumowaniem tego okresu jest wydany w 2006 roku album „Pozdrowienia z Interstrefy”. Autor komiksów historycznych: 2 albumy do serii o olimpijczykach, album o papieżu Janie Pawle II oraz zwycięski short „Sierpniowa Niobe”, w pierwszej, inauguracyjnej edycji konkursu na komiks o powstaniu warszawskim, który znalazł się także w podręczniku do szkoły podstawowej. Od 2010 roku scenarzysta, rysownik i wydawca cyklu komiksowego w klimatach superbohatersko-horrorowych pt. „Bler”, który obecnie liczy już 6 tomów, a w zapowiedziach są kolejne. Prywatnie szczęśliwy mąż Joanny i jeszcze szczęśliwszy tata Malwiny oraz małego Konrada.
Słowa kluczowe: Teraz Komiks, warsztaty