Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Pejzaż w przestrzeni miasta

Pracownia fotograficzna MNK

Pejzaż w przestrzeni miasta

MNK Szołayscy

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
18.06.2016
sobota
10:30
bilety
Czy Stanisław Wyspiański chciałby z okien pracowni patrzeć na błysk słońca we wstędze asfaltu? Warsztaty plenerowe dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat.

Czy źdźbła trawy rosnącej na klombach zachwyciłyby Weisa, czy kasztanowce na plantach przypominają sękate jabłonie z sadów Czajkowskiego?  

Plenery, w których młodopolscy malarze naturę zamieniali w sztukę stały się dziś integralną częścią miasta. Szeregi wysokich kamienic zastąpiły pojedyncze chaty, wytyczone przez urbanistów place i parki rozgościły się w miejscu ogrodów i sadów. Czy to jednak problem dla malarza? A może problem, ale malarski i do rozwiązania przy pomocy palety i pędzla? Zapraszamy na warsztaty malarskie, podczas których razem przyjrzymy się miastu, zobaczymy jak wiele się dzieje poniżej niebieskiej linii horyzontu. Przestrzeń miasta stanie się tematem naszych pejzaży.

Zajęcia rozpoczną się na wystawie, ale zasadnicza część będzie miała miejsce w plenerze w okolicy Muzeum (plac Szczepański, Planty). Równocześnie z warsztatami dla dzieci odbędą się zajęcia dla dorosłych, do udziału w których zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci. Spotkanie zakończy wzajemne oglądanie prac.

Prowadzenie: Jagoda Gumińska-Oleksy, Anna Pichura

Warsztaty potrwają ok 2 godz. 
Wstęp: 10 zł dziecko, 10 zł dorosły
Prosimy o wcześniejszą rezerwację: rezerwacja@mnk.pl, +48 12 433 55 444 (czynne w dni powszednie w godz. 9.00 - 15.00)