Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Oswoić kuropatwę

Oswoić kuropatwę

Muzeum  im. Emeryka Hutten-Czapskiego

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków
17.07.2022
niedziela
11:00 - 14:00
wstęp wolny
Dlaczego artyści tak często przedstawiali zwierzęta? Bo to bardzo wdzięczny temat! Z ulubionymi pupilami łączą nas silne emocjonalne więzi, a wizerunki dzikich zwierząt przybliżają nam piękno natury. Mistrzem był tu Józef Chełmoński, a jego arcydziełem w kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie są Kuropatwy na śniegu. Zapraszamy na warsztaty, podczas których bliżej przyjrzymy się temu wyjątkowemu obrazowi i korzystając z pięknej, kolorowej instrukcji uszyjemy maskotkę – kuropatwę do przytulania. W tym celu wykorzystamy tkaniny, watę, sznurek, igły i nici.

Prowadzące warsztaty:


Ania Knapek  – związana z Muzeum Narodowym w Warszawie od 2006 roku. Najpierw jako edukatorka, następnie twórczyni i koordynatorka projektów edukacyjnych, w tym „Muzeum na wynos” (2010–2011), „Dobranocka w Muzeum” (2015), „W Muzeum wszystko wolno” (2015–2016) i „Dziecięca Rada Muzealna” (2017–2018). Od września 2020 roku pełni funkcję Pełnomocniczki Dyrektora ds. Dostępności. W 2022 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Jak dotknąć sztuki?”


Barbara Tichy – historyk sztuki, edukatorka, adiunkt w Dziale Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie; autorka i koordynatorka wielu programów edukacyjnych związanych z wystawami czasowymi i ekspozycją stałą MNW. Od 2017 roku koordynuje działania edukacyjne MNW skierowane do seniorów. Od 2021 roku koordynuje program Muzeum Trzeciego Wieku, realizuje projekt innowacji społecznych dla seniorów w ramach programu „Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2”.

Słowa kluczowe: Muzeum w podróży
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję