Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Oprowadzanie niedzielne w języku ukraińskim

Oprowadzanie niedzielne w języku ukraińskim

MNK Muzeum Czartoryskich

ul. Pijarska 15, 31-015 Kraków
20.08.2023
niedziela
12:00
bilety
Zapraszamy na oprowadzanie po Muzeum Czartoryskich w języku ukraińskim. Prezentowana jest tam m.in. sztuka zachodnioeuropejska z arcydziełami światowego malarstwa, takimi jak Dama z gronostajem Leonarda da Vinci czy Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem Rembrandta.

Oprócz tego w Muzeum Czartoryskich zobaczymy rzemiosło artystyczne, militaria, grafiki, rysunki, zbiory biblioteczne i pamiątki po słynnych Polakach. Podczas oprowadzania zwiedzimy także tak zwany Klasztorek, czyli nowootwartą część Muzeum Czartoryskich. Znajdują się tam zarówno wspaniałe przykłady malarstwa, porcelany, strzelb myśliwskich, jak i niezwykłe pamiątki o charakterze sentymentalnym, takie jak fragmenty z krzesła Szekspira, kamienie z grobu Romea i Julii, czy suchar Napoleona... Zajrzymy również do Galerii Sztuki starożytnej, prezentującej przykłady sztuki egipskiej, etruskiej, greckiej i rzymskiej. 

Prowadzenie: Anna Skuba - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Form Przemysłowych oraz Liceum Plastycznego w Nałęczowie gdzie uzyskała tytuł projektanta zabawek. Sztuka i wzornictwo są jej pasją. W wolnych chwilach lubi też majsterkować w drewnie i szyć na maszynie.

Punkt zbiórki: Muzeum Czartoryskich (MNK, ul. Pijarska 15), hol na parterze

Czas trwania: około 90 minut