Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

O sztuce patrzenia. Warsztaty malarskie

Warsztaty w Domu Józefa Mehoffera - oddziale MNK, fot. Mateusz Szczypiński - Pracownia Fotograficzna MNK

O sztuce patrzenia. Warsztaty malarskie

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
09.12.2017
sobota
10:30 - 12:15
bilety
Nasza wrażliwość wizualna, to ile jesteśmy w stanie zobaczyć, jest naszym skarbem, i stanowi o pełniejszym przeżywaniu świata. Ale czy można ćwiczyć oko? Spróbujmy. Zatrzymajcie się chwilę dłużej przed obrazem i opowiedzcie o nim, uwzględniając najdrobniejsze szczegóły.
Spróbujcie opisać kolory, które są teraz w przyrodzie i fakturę mijanych drzew. I koniecznie przyjdźcie na nasze warsztaty, sprawdzić jak patrzył Stanisław Wyspiański.

Warsztaty w ramach cyklu:
Skupieni na sztuce
Warsztaty o sztuce portretu, sztuce patrzenia i wielokulturowości.
Podczas zajęć skupimy się nie tylko na dziełach, które przetrwały próbę czasu i są doskonale znane w świecie. Zastanowimy się także, czym jest sztuka w potocznym rozumieniu tego słowa, kiedy mówimy o sztuce życia lub sztuce rozmowy. Z jednej strony przyjrzymy się słynnej Damie z gronostajem oraz Zielnikowi Stanisława Wyspiańskiego, a z drugiej jednak poszukamy w naszej kulturze tego, co pozornie zwyczajne, regionalne i czasem zapomniane.

Prowadzenie: Izabela Lechowicz – absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. Zajmuje się fotografią, prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Założyła Światłoczułą – autorską pracownię plastyczno-fotograficzną. Lubi Beskid Niski.

Ważne informacje:
  • Warsztaty odbywają się w soboty w godz. 10.30–12.00.
  • Warsztaty odbywają się w wybranych Oddziałach Muzeum.
  • Wstęp: 80 zł – karnet za cały cykl zajęć; 20 zł – za jednorazowy udział w warsztatach.
  • Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona; grupy mają charakter kameralny.
  • Warsztaty wymagają wcześniejszej rezerwacji: rezerwacja@mnk.pl  (12) ) 4335 744 (czynne w dni powszednie w godz. 9.00–15.00)
  • W tytule maila prosimy wpisać: Rezerwacja 10+SZTUKA + tytuł cyklu lub konkretnego warsztatu.
  • W treści maila prosimy podać terminy warsztatów, imię i nazwisko oraz wiek dziecka.
  • Regulamin rezerwacji Muzeum Narodowego w Krakowie
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję