Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

O sztuce patrzenia. Warsztaty malarskie

Warsztaty w Domu Józefa Mehoffera - oddziale MNK, fot. Mateusz Szczypiński - Pracownia Fotograficzna MNK

O sztuce patrzenia. Warsztaty malarskie

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
09.12.2017
sobota
10:30 - 12:15
bilety
Nasza wrażliwość wizualna, to ile jesteśmy w stanie zobaczyć, jest naszym skarbem, i stanowi o pełniejszym przeżywaniu świata. Ale czy można ćwiczyć oko? Spróbujmy. Zatrzymajcie się chwilę dłużej przed obrazem i opowiedzcie o nim, uwzględniając najdrobniejsze szczegóły.
Spróbujcie opisać kolory, które są teraz w przyrodzie i fakturę mijanych drzew. I koniecznie przyjdźcie na nasze warsztaty, sprawdzić jak patrzył Stanisław Wyspiański.

Warsztaty w ramach cyklu:
Skupieni na sztuce
Warsztaty o sztuce portretu, sztuce patrzenia i wielokulturowości.
Podczas zajęć skupimy się nie tylko na dziełach, które przetrwały próbę czasu i są doskonale znane w świecie. Zastanowimy się także, czym jest sztuka w potocznym rozumieniu tego słowa, kiedy mówimy o sztuce życia lub sztuce rozmowy. Z jednej strony przyjrzymy się słynnej Damie z gronostajem oraz Zielnikowi Stanisława Wyspiańskiego, a z drugiej jednak poszukamy w naszej kulturze tego, co pozornie zwyczajne, regionalne i czasem zapomniane.

Prowadzenie: Izabela Lechowicz – absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. Zajmuje się fotografią, prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Założyła Światłoczułą – autorską pracownię plastyczno-fotograficzną. Lubi Beskid Niski.

Ważne informacje:
  • Warsztaty odbywają się w soboty w godz. 10.30–12.00.
  • Warsztaty odbywają się w wybranych Oddziałach Muzeum.
  • Wstęp: 80 zł – karnet za cały cykl zajęć; 20 zł – za jednorazowy udział w warsztatach.
  • Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona; grupy mają charakter kameralny.
  • Warsztaty wymagają wcześniejszej rezerwacji: rezerwacja@mnk.pl  (12) ) 4335 744 (czynne w dni powszednie w godz. 9.00–15.00)
  • W tytule maila prosimy wpisać: Rezerwacja 10+SZTUKA + tytuł cyklu lub konkretnego warsztatu.
  • W treści maila prosimy podać terminy warsztatów, imię i nazwisko oraz wiek dziecka.
  • Regulamin rezerwacji Muzeum Narodowego w Krakowie
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję