Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Nocne życie Paryża oczami artystów

fot. Jacek Złoczowski - pracownia fotograficzna MNK

Nocne życie Paryża oczami artystów

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
22.08.2015
sobota
10:00
bilety
W trakcie warsztatów  spróbujemy odczytać z plakatów i grafik, jak wyglądało życie nocne wielkiego miasta ponad 100 lat temu.  
UWAGA! Zajęcia odbędą się w Gmachu Głównym MNK w sali edukacyjnej.

Warsztaty "Plakatowy zawrót głowy – nocne życie Paryża oczami artystów"  towarzyszą wystawie "Grafika francuska od impresjonizmu do art nouveau".

Jak kiedyś bawili się mieszkańcy Paryża? Co działo się w cyrkach, kabaretach, kawiarenkach? Jak należało się ubierać? Jaka muzyka była w modzie? W trakcie warsztatów przeniesiemy się na chwilę w świat paryskich kawiarni.

Co dziś nas fascynuje, porusza, jak lubimy spędzać wolny czas, gdzie szukamy rozrywki? Czy na ulicach naszego miasta zdarza nam się spotykać piękne reklamy koncertu, kina, teatru, cyrku? Jak wyglądałaby dziś taka artystyczna reklama? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć, tworząc własny projekt plakatu z wykorzystaniem prostych technik graficznych.

Warsztaty dla dzieci w wieku 9–13 lat

Prowadzenie: Anna Pichura – malarka, autorka murali, pedagog, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Otwartej Pracowni Projektowania Mody. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych. Interesuje się sztuką współczesną z naciskiem na malarstwo, instalacje i performance.

Cena: 5 zł od uczestnika
Rezerwacja: od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–15.00 pod numerem telefonu +48 12 433 54 44 lub pod adresem: rezerwacja@mnk.pl.

ZOBACZ POZOSTAŁE WARSZTATY Z CYKLU

 Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję