Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Noc Książki w Sukiennicach

fot. Mirek Żak, pracownia fotograficzna MNK

Noc Książki w Sukiennicach

MNK Sukiennice

Rynek Główny 3, 31-042 Kraków
24.11.2016
czwartek
21:00
wstęp wolny
Ostatni raz w tym roku przez całą noc czytamy i dyskutujemy w Muzeum - tym razem tematem będzie polska tożsamość i to, co ją kształtuje.

Otoczenie arcydzieł malarstwa i sztuki polskiej XIX wieku samoistnie prowokuje do dyskusji o kreowaniu poczucia tożsamości narodu i społeczeństwa zarówno w ujęciu historycznym jak i artystyczno-filozoficznym. Gośćmi spotkania będą: Łukasz Gaweł (Muzeum Narodowe w Krakowie, Instytut Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego), Krzysztof Mazur - prezes Klubu Jagiellońskiego oraz Paweł Rojek - socjolog, filozof i wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Poza dyskusją o tym, co kreowało polską tożsamość na przestrzeni wieków i co stanowi o niej teraz, jaką rolę w jej tworzeniu odegrały forma, mit i sztuka, wreszcie czym jest idea polska i w jakie ubiera się formy, w programie wydarzenia przewidziane jest także zwiedzanie wystawy z przewodnikiem z Muzeum Narodowego w Krakowie.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 54 44 (czynne w godz. 9.00 - 15.00 w dni powszednie).

Spotkania w ramach Nocy Książki w Muzeum Narodowym w Krakowie, organizowanie we współpracy z Klubem Jagiellońskim, przenoszą literaturę w przestrzeń niezwiązaną dotychczas z czytelnictwem. Dają możliwość obcowania ze słowem pisanym, w bezpośrednim odniesieniu do wspomnień i przedmiotów wiążących się z okolicznościami, w jakich powstały. Umożliwia to przestrzeń Muzeum, niosąca ze sobą ślady historii i momentów powstawania dzieł.

W ramach Nocy Książki organizowane są debaty, spotkania z pisarzami, dziennikarzami, literaturoznawcami oraz znawcami poruszanej tematyki, które mają za zadanie skrócić dystans pomiędzy czytelnikiem a autorem, a także nawiązać pomiędzy nimi bezpośrednią relację.

Spotkania w Muzeum Narodowym w Krakowie składają się ze zwiedzania wystaw czy ekspozycji stałej oraz debaty zaproszonych gości. Zawsze w spotkaniu uczestniczy również przedstawiciel MNK.

Spotkania odbywają się we czwartki, w godzinach wieczornych.

Słowa kluczowe: Noc Książki, spotkanie
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję