Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Niezła Sztuka! w MNK

Niezła Sztuka! w MNK

MNK Szołayscy

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
09-10.04.2016
sobota-niedziela
wstęp wolny
9 i 10 kwietnia zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania wystawy kolekcji Feliksa Jasieńskiego „Od Japonii do Europy. Rzeczy piękne i użyteczne” wraz z miesięcznikiem Zwierciadło.
W tych dniach odbędzie się akcja Niezła Sztuka! – wyjątkowy weekend w 22 muzeach i galeriach w całej Polsce. W kwietniowym numerze magazynu Zwierciadło znajduje się kupon uprawniający do bezpłatnego wejścia na wystawę i udziału w oprowadzeniach kuratorskich 9 i 10 kwietnia o godz. 12.00. Po wystawie będą oprowadzać jej kuratorki – Danuta Godyń i Magdalena Laskowska.


Na prezentowanej w Kamienicy Szołayskich wystawie "Niech żyje sztuka! Kolekcja Feliksa Jasieńskiego. Od Japonii do Europy. Rzeczy piękne i użyteczne" oglądać można szeroki wybór eksponatów z bezcennej kolekcji Feliksa "Mangghi" Jasieńskiego. Przybliżamy postać słynnego krakowskiego kolekcjonera, patrioty, mecenasa sztuki i przyjaciela artystów – mistrzów Młodej Polski. Pokazujemy nie tylko malarstwo, rzeźbę i grafikę, ale także ceramikę, tkaniny, meble i militaria z tego okresu.

Ofiarowana Muzeum Narodowemu w Krakowie kolekcja obejmowała dzieła sztuki polskiej, zachodnioeuropejskiej oraz blisko- i dalekowschodniej wszelkich dziedzin: malarstwo, grafikę, rzeźbę, rzemiosło artystyczne, także militaria, starodruki, instrumenty muzyczne, a nawet sztukę ludową. Wśród nich wartość wyjątkową posiada fundamentalny zespół dzieł młodopolskiego malarstwa, rysunku, grafiki i rzeźby oraz grafiki zachodnioeuropejskiej, głównie z przełomu stuleci XIX i XX. Równie cenny jest pokaźny zbiór tkanin i ubiorów polskich, europejskich, wschodnich, poczynając od wieku XV po wiek XX.

Godziny otwarcia wystawy: 
sobota 9 kwietnia:- 10.00 - 18.00
niedziela 10 kwietnia: 10.00 - 16.00

Patron medialny

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję