Niewidzialny street art
Punktem wyjścia do działań twórczych staną się dwa obszary dostrzegalne w Instalacji malarskiej Leona Tarasewicza o intrygującej symbolice – lustro i labirynt. Z ich wykorzystaniem będziemy szukać nowych znaczeń dla otaczającej nas przestrzeni, tworzyć ulotne świetlne obrazy i szablony niewidzialnego graffiti.
Poznamy również przykłady street artu tworzonego ze światła, roślin, wody.
Przebieg warsztatów:
- Multiplikacja. Szukanie w przestrzeni przed MNK obiektów do "powielenia". Fotografowanie podwójnych ujęć. Wyszukiwanie obiektów wybranych przez uczestników za pomocą lusterek
- Świetlne obrazy. Tworzenie wspólnych "obrazów" z wykorzystaniem lusterek i różnych źródeł światła
- Niewidzialny street art. Prezentacja (sala edukacyjna "Pod Kozami")
- Zagubiona kulka. Tworzenie prostego kulodromu-labiryntu, poznanie konstrukcji labiryntów (sala edukacyjna "Pod Kozami")
- Ukryty labirynt. Wybór najlepszego labiryntu. Próba "ułożenia" labiryntu w przestrzeni Muzeum Forum
Prowadzenie: Anna Komorowska /pracownia k. – architektka krajobrazu i pedagożka, współzałożycielka pracowni k.; specjalizuje się w projektach przeznaczonych dla dzieci oraz w edukacji architektonicznej.
Projektuje przestrzenie edukacyjne, ogrody przedszkolne i przyszkolne oraz tzw. naturalne place zabaw. Prowadzi warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży oraz konsultacje w zakresie projektowania uniwersalnego.
Zbiórka w holu Gmachu Głównego
Ilość miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja:
Centrum Informacji i Rezerwacji MNK (pon. – pt., 9.00–15.00), tel. 12 433 54 44, e-mail: rezerwacja@mnk.pl