Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Niepodległa, czyli jaka?

Niepodległa, czyli jaka?

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
10.11.2018
sobota
10:30 - 13:00
wstęp wolny
Wolna, odpowiedzialna, bezpieczna? A może także różnorodna, godna szacunku, radosna i z nadzieją patrząca w przyszłość? O tym, że Ojczyzna powinna być niepodległa, jesteśmy przekonani. Co to jednak znaczy? Być może dla każdego coś trochę innego.

Rodziny z dziećmi (od lat 5) zapraszamy do udziału w akcji "Niepodległa, czyli jaka?". Podążając specjalnie przygotowaną ścieżką, będą one mogły zwiedzić nową wystawę i spróbować znaleźć własne odpowiedzi na tytułowe pytanie.

W poszukiwaniu odpowiedzi pomogą działania warsztatowe, które poprowadzą:

  • Aneta Jankowska – choreografka, tancerka, performerka i pedagog
  • Basia Mołas – edukatorka teatralna
  • Patryk Lutrzykowski i Jan Wiśniowolski – grupa TuKomiks

Prowadzący:
Aneta Jankowska – tańczy każdego dnia, gdzie tylko może, oprócz tego rusza się w różnych projektach (na razie na terenie Polski). Gra w różne gry, ale też chętnie w teledyskach, filmach i teatrze, jeśli jest ku temu sposobność. Performuje wszędzie, dowolnie krótkie i duże formy, tu warto dodać, że jest człowiekiem improwizacji – to kocha, lubi i szanuje. Choreografią w teatrach, teledyskach, filmach i reklamach także się zajmuje, ale głównie w szeroko pojętym tworzeniu ruchu się lubuje. Śpiewa w chórze wspaniałym, różne dźwięki, głosy i melodie z niej wychodzą, które w pokoju testuje, przy innych tym bardziej się nie krępuje.

Barbara Mołas – absolwentka filologii romańskiej i grafiki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Podczas studiów językowych była członkinią teatru francuskojęzycznego „Théâtre de l'Entr'Acte”. Jako edukator sztuki pracuje z młodymi twórcami w wieku zarówno przedszkolnym, jak i gimnazjalnym. Prowadząc warsztaty twórcze dotyczące szeroko pojętej materii obrazu i słowa, bazuje na naturalnej skłonności dzieci do poznawania sztuki i świata. Na stałe współpracuje ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Kulturalnych INSPIRO, prowadząc warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. W 2012 roku rozpoczęła współpracę z Muzeum Etnograficznym w Krakowie, w którym udaje jej się łączyć pracę edukatora sztuki z pasją do tradycji i kultury ludowej. Ostatnio, w duecie z Agnieszką Nowakowską, stworzyły w MEK pierwszy spektakl dla dzieci pt. „Cejco z życzeniami”. Obecnie przygotowują się do dalszej eksploracji teatralnych możliwości tradycji ludowej w projekcie „Bamagan”.

Patryk Lutrzykowski – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (krytyka artystyczna) i Politechniki Koszalińskiej (wzornictwo – komunikacja wizualna). Wielki pasjonat komiksu, fotografii, ilustracji, kina i gier fabularnych. Organizator warsztatów i eventów komiksowych (np. Maraton Komiksowy 8h!). Współzałożyciel grupy TuKomiks.

Jan Wiśniowolski – zawodowo grafik i UX designer w jednej z krakowskich firm IT, z zamiłowania rysownik. Czytaniem i rysowaniem komiksów zajmuje się od dziecka.
Po godzinach para się game designem. Organizator warsztatów i eventów komiksowych (np. Maraton Komiksowy 8h!). Współzałożyciel grupy TuKomiks.


wstęp wolny, brak rezerwacji
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję