Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Niech żyje bal!

fot. Mateusz Szczypiński - Pracownia Fotograficzna MNK

Niech żyje bal!

MNK Sukiennice

Rynek Główny 3, 31-042 Kraków
07.01.2018
niedziela
11:00 - 14:00
Karnawał to czas skocznych tańców, radosnych melodii, hulanek i swawoli. Ale czy w muzeum wolno tak skakać i pląsać? I czy w cichych salach galerii można usłyszeć muzykę obrazów?
Przyjdźcie na nasz karnawałowy bal i przekonajcie się, jak pięknie mogą tańczyć nieruchome rzeźby i jakie melodie nucą milczące z pozoru obrazy. W czasie warsztatów wysłuchamy pieśni Wajdeloty, a do tańca porwą nas Rusałki i niebezpieczna Salome.

Prowadzenie:

Weronika Moskwa – historyczka sztuki, studentka pedagogiki i edukatorka muzealna. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu. Entuzjazm dla pracy twórczej z dziećmi i młodzieżą wyraża także w fotografii.

Martyna Majsterek – studentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Entuzjastka sztuki pod każdą postacią. Swoją wiedzą i pasją uwielbia dzielić się ze wszystkimi, dziećmi i dorosłymi, bo nie ma nic lepszego niż kolejna osoba zarażona miłością chociażby do jednego, małego dzieła.

KONIK MUZEALNY - Informacje dodatkowe:

  • Cykl skierowany jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi w wieku 4–7 lat.
  • Warsztaty odbywają się w wyznaczane niedziele w wybranych Oddziałach Muzeum.
  • Spotkania mają charakter otwarty. Uczestnicy mogą w każdej chwili włączyć się do zabawy lub zakończyć ją w dowolnym momencie.
  • Rozpoczynamy o godz. 11.00. Uczestnicy mogą dołączyć w każdej chwili do godz. 13.00. Warsztaty kończą się o 14.00. Czas trwania warsztatów to ok. 2 (do 3) godz., w zależności od preferencji i indywidualnych możliwości uczestników.
  • Warsztaty nie wymagają rezerwacji poza wyjątkowymi, określonymi w kalendarium przypadkami.
  • Przygotowana przez animatorów ścieżka wymaga zaangażowania całej rodziny.
  • Wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny). Bilet rodzinny: 30 zł (maks. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny).
  • Opłaty dokonuje się w kasie Muzeum bezpośrednio przed zajęciami.