Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Nadzwyczajny koncert kameralny w "Atmie"

Nadzwyczajny koncert kameralny w "Atmie"

MNK Szymanowski

ul. Kasprusie 19, 34-500 Zakopane
12.06.2014
czwartek

Nadzwyczajny koncert kameralny w "Atmie"

W czwartek 12 czerwca 2014 w Muzeum Karola Szymanowskiego w wilii "Atma" w Zakopanem miał miejsce nadzwyczajny koncert kameralny po którym publiczność miała okazję spotkać z artystami.

Wystąpili:

Daniel Stabrawa – skrzypce
Elżbieta Stępień-Stabrawa – fortepian

Słowo o muzyce wygłosiła Małgorzata Janicka-Słysz.

W programie:
Karol Szymanowski (1882–1937)
Pieśń Roksany z II aktu opery Król Roger

Johann Sebastian Bach (1685–1750)
Sonata g-moll nr 1 na skrzypce solo BWV 1001
I Adagio
II Fuga
III Siciliana
IV Presto

Karol Szymanowski
Kołysanka op. 52 na skrzypce i fortepian

Eugène Ysaÿe (1858-1931)
IV Sonata e-moll na skrzypce solo op. 27 „Fritz Kreisler”
I Allemanda
II Sarabande
III Finale

Karol Szymanowski
Sonata d-moll op. 9 na skrzypce i fortepian
I Allegro moderato, patetico
II Andantino tranquillo
III Allegro molto, quasi presto

O artystach:

Daniel Stabrawa – zdobywca nagród w prestiżowych konkursach (m.in. laureat międzynarodowego konkursu skrzypcowego im. N. Paganiniego w Genui). W roku 1983 dołączył do Berlińskich Filharmoników, by już trzy lata później zostać pierwszym koncertmistrzem i solistą. Prowadził orkiestrę kameralną Filharmoników Berlińskich podczas wielu tournées po największych salach koncertowych Europy. Wraz z Nigelem Kennedym nagrał Koncert na dwoje skrzypiec d-moll J.S. Bacha. Płyta ta okazała się jednym z najwyżej ocenionych nagrań Roku Bachowskiego. Jest prymariuszem Philharmonia Quartett Berlin, który dokonał wielu cenionych i nagrodzonych nagrań płytowych.

Elżbieta Stępień-Stabrawa – studiowała w Akademii Muzycznej w Krakowie u prof. Ireny Sijałowej-Vogel, która z kolei kształciła się między innymi u prof. Henryka Neuhausa – kuzyna Karola Szymanowskiego. Swój warsztat pianistyczny artystka doskonaliła następnie w Rzymie u prof. Vincenzo Vitale’go. Przed wyjazdem do Berlina była docentem krakowskiej Akademii Muzycznej. Występowała z wiodącymi skrzypkami polskimi. Razem ze swoim mężem – Danielem Stabrawą – koncertuje na całym świecie, promując między innymi muzykę Karola Szymanowskiego.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję