Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Modelki, muzy, rzeźbiarki - spotkania wokół rzeźby

Modelki, muzy, rzeźbiarki - spotkania wokół rzeźby

Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach

Rynek Główny 3, 31-042 Kraków
04.12.2016
niedziela
12:00
Inspiracją do rozważań o roli kobiety w sztuce i różnych wizjach kobiecości w kontekście prac artystów i artystek zajmujących się rzeźbą stanie się wystawa "Rodin/ Dunikowski. Kobieta w polu widzenia".

Okazją do porozmawiania będą trzy spotkania w wybranych galeriach Muzeum. Zwiedzając wystawę w Kamienicy Szołayskich zastanowimy się kim była kobieta w polu widzenia dwóch wybitnych rzeźbiarzy Augusta Rodina i Xawerego Dunikowskiego; przyglądniemy się kobietom wyrzeźbionym, ale porozmawiamy również o kobietach rzeźbiących – Camille Claudel i Sarze Lipskiej.


Prowadzenie: Katarzyna Sanocka - historyk sztuki, artystka baletu Opery Krakowskiej. Zajmuje się historią scenografii oraz związkami tańca z awangardą plastyczną XX wieku. Kuratorka wystawy "Przestrzeń Opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku" prezentowanej w 2014 roku w Muzeum Narodowym w Krakowie, z którym współpracuje również w ramach działalności edukacyjnej. Od 2015 roku prowadzi program "Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii" w TVP Kultura.

Bilet: w cenie wstępu na wystawę

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję