Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Moda przeciw rzeczywistości

fot. Jacek Świderski - Pracownia Fotograficzna MNK

Moda przeciw rzeczywistości

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
05.02.2016
piątek
18:00
wstęp wolny
O modzie w PRL-u zaraz po wojnie i w latach 80. opowie kurator wystawy - dr Małgorzata Możdżyńska-Nawotka z Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Wykład towarzyszący wystawie "Modna i już! Moda PRL".

Dwa okresy - pierwsze lata po wojnie w zrujnowanej Polsce oraz lata osiemdziesiąte, dekada głębokiego kryzysu politycznego, społecznego i gospodarczego to  czasy, w których Polki chcąc wyglądać modnie, zmagały się ze szczególnymi wyzwaniami.

Dr Małgorzata Możdżyńska-Nawotka - kustosz dyplomowany, kurator Działu Tkanin i Ubiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim i kostiumologię na Ohio State University w USA. Kuratorka wielu wystaw z dziedziny historii mody, autorka książek: "O modach i strojach", "Od zmierzchu do świtu. Historia mody balowej", "Świat w zwierciadle mody"; Dawna moda dziecięca.

Miejsce: sala audiowizualna U Samurajów, Gmach Główny MNK
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję