Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

MNK + KFF // XX+XXI. Rzeźba – wieczór filmowy i specjalne ceny biletów

MNK + KFF // XX+XXI. Rzeźba – wieczór filmowy i specjalne ceny biletów

04-04.06.2022
sobota-sobota
20:30 - 22:30
wstęp wolny
Filmowe spotkanie z wybitnymi polskimi rzeźbiarzami XX i XXI wieku jest wydarzeniem towarzyszącym otwarciu wystawy „XX+XXI. Rzeźba” w Muzeum Narodowym w Krakowie.
Dokumentalna relacja z pracowni rzeźbiarza Xawerego Dunikowskiego w reżyserii Andrzeja Wajdy, historia miłości i nienawiści dwojga wielkich artystów - Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego oraz portret legendarnego performera i rzeźbiarza Romana Stańczaka – to wszystko do zobaczenia w sobotni wieczór w Pawilonie Józefa Czapskiego.Pokaz filmów:

Idę do słońca, reż. Andrzej Wajda, 1955, 14’
Lot, reż. Anna Zakrzewska i Łukasz Ronduda, 2022, 69’ ENG*
Niebieskie kwiaty, reż. Tadeusz Król, 2011, 49 ENG

*film tylko dla widzów dorosłych

W ramach współpracy:

Od 29 maja do 5 czerwca z karnetem lub akredytacją Krakowskiego Festiwalu Filmowego bilet na wystawę „XX+XXI. Galeria Sztuki Polskiej” będzie kosztować 1 zł. W tym samym okresie, każdy kto kupi bilet na wystawę „XX+XXI. Galeria Sztuki Polskiej” otrzyma voucher uprawniający do bezpłatnego udziału w seansie na Festiwalu.

Partner: @KrakowFilmFestival

Partner pokazu

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję