Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Srebrny Medal Cracoviae Merenti

fot. Anna Olchawska

Srebrny Medal Cracoviae Merenti

02.06.2022
czwartek
2 czerwca dyrektor MNK prof. dr hab. Andrzej Szczerski odebrał w imieniu całej społeczności pracowniczej naszego muzeum Srebrny Medal Cracoviae Merenti. Jedno z najważniejszych odznaczeń miasta Krakowa to docenienie pracy wszystkich, którzy tworzą i tworzyli najstarsze muzeum narodowe w Polsce.

„Srebrny medal „Cracoviae Merenti” jest wyrazem najwyższej wdzięczności dla pokoleń muzealników, które od dziesięcioleci stoją na straży naszego dziedzictwa narodowego” – znajdziemy w uzasadnieniu do projektu uchwały o medalu dla MNK.

Odznaczenie przyznawane jest przez Radę Miasta Krakowa na wniosek Kapituły Medalu Cracoviae Merenti od 1992 roku. Jego laureatami zostają osoby, organizacje i instytucje szczególnie zasłużone dla Krakowa. Medal posiada trzy klasy: złotą, srebrną i brązową.

Muzeum Narodowe w Krakowie dołączyło do grona wybitnych odznaczonych takich jak Uniwersytet Jagielloński, Jan Paweł II, Krzysztof Penderecki czy Krystyna Zachwatowicz-Wajda i Andrzej Wajda. W tym roku Srebrne Medale Cracoviae Merenti otrzymali również Tygodnik Powszechny oraz Wodociągi Krakowskie.

To ogromny powód do dumy dla naszego muzeum i motywacja do dalszej działalności na rzecz kultury, sztuki oraz edukacji. Dziękujemy Radzie Miasta Krakowa i Kapitule Medalu Cracoviae Merenti za wyróżnienie nas, a naszym pracownikom i współpracownikom za wkład włożony w wypełnianie misji Muzeum Narodowego w Krakowie.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję