Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Między sztuką a reklamą – plakat

Między sztuką a reklamą – plakat

fot. Karol Kowalik - Pracownia Fotograficzna MNK

Między sztuką a reklamą – plakat

Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
04.07.2015
sobota
10:00
bilety
W trakcie warsztatów  zastanowimy się czy reklama może być dziełem sztuki.  Jeśli tak, to jakie warunki musi spełniać?

Warsztaty "Ach, ten kolor! Ach, ten styl! Między sztuką a reklamą – plakat jako wyraz gustu epoki" odbędą się na wystawie "Grafika francuska od impresjonizmu do art nouveau".

W wypadku plakatów liczy się nie tylko forma, ale też treść – żartobliwa, pomysłowa, zaskakująca.
Chcemy powiedzieć coś bardzo ważnego, nie tylko dla nas, ale też dla szerokiego grona osób, lub zażartować i podzielić się tym żartem ze wszystkimi przechodniami? Jak to zrobić?

Przyjrzymy się plakatom secesyjnym oraz współczesnym, wspomnimy też o roli grafiki artystycznej. Zastanowimy się, co łączy, a co dzieli omawiane dzieła, co mówią nam o czasach, w których powstały, o stylu życia i gustach epoki. Wychodząc z założenia, że plakat jest formą sztuki bardzo bliską życiu – dynamiczną i zmienną – spróbujemy swoich sił, tworząc własne projekty plakatów na poruszające naszą wyobraźnię tematy.

Prowadzenie: Anna Pichura – malarka, autorka murali, pedagog, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Otwartej Pracowni Projektowania Mody. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych. Interesuje się sztuką współczesną z naciskiem na malarstwo, instalacje i performance.

Warsztaty dla dzieci w wieku 9–13 lat
Cena: 5 zł od uczestnika
Rezerwacja: Centrum Informacji i Rezerwacji Muzeum Narodowego w Krakowie, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–15.00 pod numerem telefonu +48 12 433 54 44 lub pod adresem: rezerwacja@mnk.pl.

ZOBACZ POZOSTAŁE WARSZTATY Z CYKLU

 Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję