Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

MIĘDZY MUZEUM NARODOWYM, A TARGAMI KSIĄŻKI, CZYLI RADIOWA „DWÓJKA NA MIEJSCU” W KRAKOWIE

MIĘDZY MUZEUM NARODOWYM, A TARGAMI KSIĄŻKI, CZYLI RADIOWA „DWÓJKA NA MIEJSCU” W KRAKOWIE

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
26.10.2019
sobota
W sobotę 26 października dziennikarze Programu 2 Polskiego Radia – Monika Zając i Jakub Kukla – odwiedzą z reporterskimi mikrofonami Kraków. Głównymi tematami najbliższego wydania plenerowej akcji „Dwójka na miejscu” będą zbiory i historia Muzeum Narodowego w Krakowie oraz Międzynarodowe Targi Książki. Początek audycji z Muzeum Narodowego o godz. 15.00.
Program 2 Polskiego Radia kontynuuje swoją flagową, dotąd wyłącznie wakacyjną, audycję plenerową „Dwójka na miejscu”. Jesienią i zimą dziennikarze tej stacji odwiedzają muzea, filharmonie, galerie, szkoły artystyczne i teatry w całym kraju, aby spotkać się ze słuchaczami.  Wszystko na żywo, w co drugą sobotę w godz. 15.00-17.00. Pierwszymi miejscami, do których zajrzała Dwójka były: Zespół Szkół Muzycznych w Warszawie, czyli słynna „Miodowa”, Mediateka w Tychach oraz Muzeum Mazowieckie w Płocku. W najbliższą sobotę 26 października „Dwójka na miejscu” odwiedzi Kraków.

W gościnnej siedzibie Muzeum Narodowego przy al. 3 maja Monika Zając i Jakub Kukla (na zdjęciu) spotkają się m.in. z pracownikami placówki, którzy opowiedzą m.in. o jej niezwykłych eksponatach, ich renowacji, ale też o stratach wojennych, a wreszcie o zawiłej i niezwykle ciekawej historii miasta.

– 200 lat temu urodził się ojciec polskiej opery – Stanisław Moniuszko; 170 lat temu zmarł jeden z największych polskich kompozytorów – Fryderyk Chopin, ale jest jeszcze jedna data, o której warto pamiętać – 140 lat temu, uchwałą Rady Miasta Krakowa, utworzono Muzeum Narodowe. W najnowszej audycji „Dwójka na miejscu” opowiemy więc o „Pochodniach Nerona” Henryka Siemiradzkiego, o „Szale uniesień” Władysława Podkowińskiego, o „Dziewczynce z chryzantemami” Olgi Boznańskiej i innych bezcennych dziełach krakowskiej instytucji, a także o jej historii i planach na przyszłość – mówi Jakub Kukla.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję