Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Muzealne ZPTy: Liternictwo

Muzealne ZPTy: Liternictwo

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
13.12.2018
czwartek
17:00 - 20:00
bilety

Muzealne ZPTy: Liternictwo

Brush peny to narzędzia, które podbiły serca kaligrafów ma całym świecie. Możliwości, jakie oferują, doceni każdy pasjonat kreatywnego podejścia do liter.
Podczas warsztatów będziemy się przyglądać liternictwu w drukach projektowanych przez Stanisława Wyspiańskiego oraz nauczymy się podstawowych reguł budowania liter przy użyciu brush penów. Zastanowimy się nad tym, w jaki sposób forma linii, z której zbudowany jest tekst, może oddawać nastrój. Rozsmakujemy się w efektach kolorystycznych i kompozycyjnych, które uzyskamy, porównując efekty pracy brush penami do malowania tradycyjnymi pędzlami.

Prowadzenie: Natalia Droździk - od lat łączy pasję kaligraficzną z literaturą i poznawaniem języków obcych; interesuje się rozwojem pisma na przestrzeni wieków ze szczególnym uwzględnieniem kaligrafii współczesnej, nowych nurtów i twórczego wykorzystania kaligrafii, liternictwa oraz iluminatorstwa.


Uczestnicy mogą zakupić pojedynczy bilet w cenie 30 zł lub karnet na trzy zajęcia w cenie 80 zł.
Zakup karnetu jest możliwy tylko przed pierwszymi zajęciami.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję