{baseAction::__('GO_TO_CONTENT')}
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Jakoś to będzie - O tym, że naprawdę nie warto czynić drugiemu, co nam niemiłe

Jakoś to będzie - O tym, że naprawdę nie warto czynić drugiemu, co nam niemiłe

Jakoś to będzie - O tym, że naprawdę nie warto czynić drugiemu, co nam niemiłe

Latający dywan to cykl spotkań dla dzieci (4-7 lat) odbywających się w konwencji miniatur teatralnych, w których ważną rolę odegra improwizacja i interakcja z widzem. Podstawową formą artystyczną jest tu przygotowana na kanwie baśni opowieść, której bezpośrednią inspiracją są wybrane przykłady rzemiosła artystycznego, tkanin, biżuterii lub broni ze zbiorów Muzeum.
Bohater spotkania: zamek
Prowadzenie: Cieszka Żółtko

Opowiadają:

Cieszka Żółtko – reprezentuje Stowarzyszenie SZTUKMISJA, które skupia ludzi przekonanych o sile i skuteczności szeroko pojętych działań scenicznych w edukowaniu, nobilitowaniu i inspirowaniu człowieka. Dąży do tworzenia, współtworzenia i wspierania różnorakich działań teatralnych i parateatralnych dających widzowi przestrzeń do przemyśleń stawiających go wobec pytań o sens istnienia, istotę piękna, prawdy czy miłości.

Tadeusz Dylawerski – aktor, mim, pedagog. Wrażliwość teatralną kształtował, współpracując z H. Tomaszewskim, J. Dormanem i A. Hanuszkiewiczem. Od 10 lat jest twórczo związany z TEATREM FIGUR Kraków. Pracuje również w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży, gdzie wspiera dzieci i młodzież w poszukiwaniach teatralnych. Tam też regularnie jako Pan Piórko w swojej Akademii stawia dzieciom dociekliwe pytania, przeprowadza z nimi eksperymenty i doświadczenia otoczony baśniami i legendami.



Ważne informacje:
  • Cykl przeznaczony jest dla dzieci w wieku ok. 4–7 lat
  • Spotkania odbywają się w wybrane soboty o godzinie 12.00 i trwają około 45 minut.
  • Spotkania mają miejsce w przestrzeni ekspozycji muzealnych wybranych Oddziałów Muzeum
  • Liczba miejsc ograniczona, na wszystkie spotkania obowiązuje rezerwacja
Jak się zapisać?
  • Bilety: bilety.mnk.pl
  • Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44 (czynne w godz. 9.00–16.00 w dni powszednie)
  • Zakup biletu na każde spotkanie jest możliwy nie wcześniej niż 2 tygodnie przed jego terminem
  • Wstęp: 10 zł od osoby
  • Informujemy, że w wypadku rezygnacji z udziału w działaniu edukacyjnym koszty biletów zakupionych przez Internet nie podlegają zwrotowi