Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
KRAKOWSKIE JASEŁKA

KRAKOWSKIE JASEŁKA

KRAKOWSKIE JASEŁKA

Dom Józefa Mehoffera

ul. Krupnicza 26, 31-123 Kraków
28.01.2018
niedziela
16:00
bilety

Na blogu

Moje miejsce głównie w szopce

Moje miejsce głównie w szopce

Krakowianka, która w dzień własnego ślubu gotuje karpiele, Góral, któremu psy zjadły portki, żydówka, która uwielbia marcepan i Twardowski, który strasznie się przechwala. Wszyscy w jednym miejscu!
Jeśli chcecie ich spotkać i nie boicie się groźnego diabła, złego króla Heroda albo skrzekliwej czarownicy koniecznie przybądźcie na jasełka. Wyjątkowe, bo tradycyjne i bardzo krakowskie. Dzięki nim przekonacie się, że Jezus przyszedł na świat w barwnym pałacu, a Betlejem znajduje się bardzo blisko nas.

Jasełka w tradycyjnej, niezmiennej od 100 lat formie prezentuje rodzina Malików, w której od pokoleń twa zwyczaj wykonywania szopek krakowskich.

Wedle rodzinnej tradycji jasełka w salonie Józefa Mehoffera po raz pierwszy wystawiono jeszcze za życia artysty.

28 stycznia (niedziela), godzina 16:00
Dom Józefa Mehoffera, ul. Krupnicza 26
Wykonanie: Rodzina Malików
Anna Malik, Rozalia Malik, Cecylia Malik, Andrzej Malik, Urszula Dziurdzia, Anielka Zalewska, Adaś Oleksy

WAŻNE INFORMACJE:
• wstęp wolny
• preferowany wiek uczestników: 0-100 lat
• liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja: (12) 4335 744, rezerwacja@mnk.pl
• ze względu na ograniczona przestrzeń prosimy podczas rezerwacji dokładnie podawać liczbę uczestników


*Co to są te karpiele? Ano, zapomniane już prawie warzywo korzeniowe, inaczej zwane brukwią. Wyglądem trochę przypomina buraki lub rzepę. W niektórych regionach (np. Małopolsce, a zwłaszcza na Podhalu) potrawy z karpieli należały do kanonu dań wigilijnych i noworocznych. Jedzono je na słodko, na słono, gotowane, duszone lub smażone.
Słowa kluczowe: Jasełka, Rodzina Malików

Na blogu

Moje miejsce głównie w szopce

Moje miejsce głównie w szopce

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję