Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Kraków Piano Summer: Aleksandra Świgut

Kraków Piano Summer: Aleksandra Świgut

Kraków Piano Summer: Aleksandra Świgut

Muzeum Książąt Czartoryskich

ul. Pijarska 15, 31-015 Kraków
14.08.2021
sobota
20:00
bilety
Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza po raz kolejny na cykl koncertów fortepianowych w przestrzeni dziedzińca Muzeum Książąt Czartoryskich.

Koncerty mają na celu odbudowę krakowskich tradycji muzycznych, w szczególności pianistycznych, zapoczątkowanych przez księżną Marcelinę Czartoryską jeszcze w XIX wieku, ulubioną wychowankę Chopina w Paryżu i jego bliską przyjaciółkę.
Pianistka, solistka i kameralistka, pedagog, asystent w Katedrze Kameralistyki Fortepianowe i Smyczkowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Należy do Stowarzyszenia Ludwiga van Beethovena pod patronatem Elżbiety Pendereckiej. Zdobywczyni II nagrody na I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych w Warszawie. Była wielokrotnie nagradzana na międzynarodowych konkursach pianistycznych. Do największych osiągnięć należą drugie nagrody na Międzynarodowych konkursach pianistycznych w: Ettlingen, Enschede, Nowym Orleanie, 47. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Brała udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych oraz kursach mistrzowskich.

Jako solistka koncertowała wieloma z orkiestrami: AUKSO, Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Zielonogórskiej, Orkiestrą XVIII Wieku, Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej, Netherland Symphony Orchestra, Liepaja Symphony Orchestra.

Koncertuje również jako kameralistka. W 2014 roku wraz z wiolonczelistą Marcinem Zdunikiem nagrała płytę z utworami Roberta Schumanna wydaną przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie. Występuje także w duecie z siostrą – skrzypaczką Agnieszką Świgut. Wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury, Fundacji im. Franciszka Wybrańczyka, niemieckiej Fundacji Jutting. W 2020 roku otrzymała stypendium dla wybitnych młodych naukowców przyznane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Piotra Palecznego, Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Wojciecha Świtały i Marii Szwajger-Kułakowskiej, a także Guildhall School of Music w Londynie w klasie Davida Dolana. Doktorantka w Akademii Muzycznej w Gdańsku (klasa Waldemara Wojtala).

PROGRAM:

20.00
Adam Wibrowski: PRELEKCJA AUTORSKA

KONKURS CHOPINOWSKI JAKO SWOISTY TOTEM NARODOWY, CZYLI CO NAS JEDNOCZY CO 5 LAT OD PRAWIE WIEKU

20.30
Nokturn cis-moll op.posth.
(Lento con gran espressione)
Sonata b-moll op.35
I. Grave.Doppio movimento
II. Scherzo
III. Marche funèbre. Lento
IV. Finale. Presto
Etiuda e-moll op.25 nr 5
Etiuda F-dur op.10 nr 8
Polonez Fantazja As-dur op.61
Andante spianato et Grande Polonaise Es-dur op.22

Słowa kluczowe: Krakow Piano Summer
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję