Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Kraków Piano Summer: Jakub Kuszlik

Kraków Piano Summer: Jakub Kuszlik

Kraków Piano Summer: Jakub Kuszlik

Muzeum Książąt Czartoryskich

ul. Pijarska 15, 31-015 Kraków
06.08.2021
piątek
20:00
bilety
Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza po raz kolejny na cykl koncertów fortepianowych w przestrzeni dziedzińca Muzeum Książąt Czartoryskich.

Koncerty mają na celu odbudowę krakowskich tradycji muzycznych, w szczególności pianistycznych, zapoczątkowanych przez księżną Marcelinę Czartoryską jeszcze w XIX wieku, ulubioną wychowankę Chopina w Paryżu i jego bliską przyjaciółkę.
W latach 2009-2015 uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie prof. Olgi Łazarskiej. Następnie uczył się w latach 2015-2021 na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń.

Uczestniczył w masterclassach i lekcjach mistrzowskich z takimi artystami jak: Dang Thai Son, Arie Vardi, Kevin Kenner, Dmitry Alexeev, Vladimir Ovchinnikov czy Tamas Ungar. Jest laureatem nagród na międzynarodowych konkursach pianistycznych – II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „ Artur Rubinstein im memoriam” w Bydgoszczy w 2014 roku, Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy w 2016 roku (otrzymał również
nagrody za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina oraz koncertu I. J. Paderewskiego), Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hilton Head w 2019 oraz III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Top of the world” w Tromso w 2019 roku.

Występował w wielu miejscach w Polsce, a także zagranicą, w takich krajach jak: USA, Niemcy, Włochy, Norwegia, Islandia, Japonia. Brał udział w krajowych i międzynarodowych festiwal muzycznych, takich jak: Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju, Międzynarodowy Festiwal im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku Międzynarodowy Festiwal im. Ignacego Jana Paderewskiego w Raleigh. Występował jako solista z orkiestrami: Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

PROGRAM:

20.00
Adam Wibrowski: PRELEKCJA AUTORSKA

POTENCJAŁ WYOBRAŹNI TWÓRCZEJ CHOPINA JAKO PODŁOŻE KONKURSU CHOPINOWSKIEGO BŁYSK GENIUSZA: Mazurki, Ballady, Polonezy, Scherza, Nokturny. Dlaczego te specyficzne chopinowskie formy wypowiedzi muzycznej stały sie ponadczasowym i uniwersalnym przekazem ludzkich wartości i odczuć. Medialna rola pianistów Konkursu Chopinowskiego w tym procesie.

20.30
FRYDERYK CHOPIN
Nokturn E-dur, op.62 nr 2
Fantazja f-moll, op.49
Mazurek cis-moll, op.30 nr 4
Polonez fis-moll, op.44
Sonata h-moll op.58
3. Largo
4. Finale. Presto non tanto

Słowa kluczowe: Krakow Piano Summer
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję