Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Konik muzealny - Fakty i mity z czasów Afrodyty

Konik muzealny - Fakty i mity z czasów Afrodyty

MNK Wyspiański

pl. Sikorskiego 6, 31-115 Kraków
17.11.2019
niedziela
11:00 - 14:00

Konik muzealny - Fakty i mity z czasów Afrodyty

O bogowie! Co za niesłychane historie opowiadają nam muzealne dzieła! Co jest prawdą, a co tylko (bardzo starą) plotką? No bo czy to możliwe, że wzrok Meduzy zamienia w kamień? Albo, że dorosłemu człowiekowi mogą urosnąć ośle uszy? I to nie zgadniecie za co! A może to wszystko jeden wielki mit?Sprawdźmy. Zapraszamy do świata wspaniałych przygód antycznych bohaterów!
O cyklu: 

Cykl warsztatów weekendowych odbywających się w kilku oddziałach MNK. Zainspirowany różnorodnością zbiorów muzealnych, przyjął formułę gry, której uczestnicy – rodziny z dziećmi – mają okazję odkrywać kolejne tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc jednocześnie.

Każdy KONIK jest inny – bogactwo dzieł sztuki pozwala na sięganie do różnorodnych kontekstów i metod, aktywne pokonywanie ścieżki daje okazję do zdobycia za każdym razem nowej dawki wiedzy.

Cykl otrzymał dwukrotnie nagrodę Złotego Słonecznika przyznawaną przez portal dla rodziców Czas Dzieci.

Ważne informacje:
  • Cykl jest skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi w wieku 4–7 lat
  • Warsztaty odbywają się w wyznaczone niedziele w wybranych oddziałach Muzeum
  • Spotkania mają charakter otwarty. Uczestnicy mogą w każdej chwili włączyć się do zabawy lub ją zakończyć
  • Rozpoczynamy o godz. 11:00. Uczestnicy mogą dołączyć w każdej chwili do godz. 13:00.
  • Warsztaty kończą się o 14:00. Czas trwania warsztatów to ok. 2–3 godz., w zależności od preferencji i indywidualnych możliwości uczestników
  • Warsztaty nie wymagają rezerwacji poza wyjątkowymi, określonymi w kalendarium sytuacjami
  • Przygotowana przez animatorów ścieżka wymaga zaangażowania całej rodziny.
  • Wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny)
  • Bilet rodzinny: 30 zł (maks. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny)
  • Opłaty dokonuje się w kasie Muzeum bezpośrednio przed zajęciami
Prowadzenie: Weronika Moskwa, Martyna Majsterek

Weronika Moskwa – historyczka sztuki, studentka pedagogiki i edukatorka muzealna. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu. Entuzjazm dla pracy twórczej z dziećmi i młodzieżą wyraża także w fotografii.

Martyna Majsterek – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Entuzjastka sztuki pod każdą postacią. Swoją wiedzą i pasją uwielbia dzielić się ze wszystkimi, dziećmi i dorosłymi, bo nie ma nic lepszego niż kolejna osoba zarażona miłością chociażby do jednego małego dzieła.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję