Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Konferencja "Nowe Perspektywy"

Konferencja "Nowe Perspektywy"

17 kwietnia 2015 na zaproszenie Muzeum Narodowego w Krakowie i Urzędu Miasta Krakowa przedstawiciele aż 20 krakowskich muzeów mieli okazję na wspólnych spotkaniu w Centrum Kongresowym ICE przedstawić dyrektorom szkół program edukacyjny przygotowany z myślą o uczniach i nauczycielach.

Mogli też zapoznać się z przykładami dobrych praktyk – oryginalnych i niecodziennych projektów realizowanych przy współpracy muzeum i szkoły.

Spotkanie podzielone było na dwie części. W sesji posterowej dyrektorzy szkół mogli porozmawiać z pracownikami wszystkich instytucji muzealnych uczestniczących w konferencji. Była to także okazja, by zapoznać się z ofertą tych placówek i zabrać różnorodne materiały edukacyjne i programy przygotowane przez poszczególne muzea oraz nawiązać kontakty z osobami odpowiedzialnymi za ich realizację. Druga część konferencji składała z krótkich wystąpień, w których nauczyciele oraz pracownicy muzeów opowiedzieli o najciekawszych formach współpracy i przedstawiając przykłady dobrych praktyk w tym zakresie.

W spotkaniu wzięło udział 156 dyrektorów szkół i nauczycieli. Uczestniczyli w nim także Wicedyrektor ds. Naukowych i Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie – Marek Świca, Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski, Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa - Stanisław Dziedzic, przedstawiciele Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Małopolskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.

 PODSUMOWANIE KONFERENCJI


Krakowskie instytucje muzealne biorące udział w konferencji:

Muzeum Narodowe w Krakowie
Bunkier Sztuki
Międzynarodowe Centrum Kultury
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
Muzeum Archeologiczne w Krakowie
Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" 
Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie
Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych PAN
Muzeum Historii Fotografii
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Muzeum Inżynierii Miejskiej
Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
Muzeum Niepołomickie w Niepołomicach
Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN
Muzeum Ogrodu Botanicznego
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha"
Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka
Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki
Benedyktyński Instytut Kultury

Patronat honorowy:
Kurator Oświaty Aleksander Palczewski


Organizatorzy

Partnerzy

Patronat