Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Konferencja naukowa: Kobieta i kobiecość w sztuce i kulturze Japonii

Konferencja naukowa: Kobieta i kobiecość w sztuce i kulturze Japonii

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
22.03.2017
środa
Zapraszając na wystawę drzeworytu i malarstwa japońskiego "ONNA – piękno, siła, ekstaza" pragniemy zwrócić uwagę na zbliżającą się konferencję, która dotyczyć będzie Kobiety i kobiecości w sztuce i kulturze Japonii.
Zaproszeni prelegenci, reprezentujący polskie ośrodki akademickie i muzea przygotowują tematy z zakresu literatury, sztuk plastycznych, teatrologii, estetyki i nauk społecznych. Każde z wystąpień konferencyjnych to znakomita porcja wiedzy opartej na wnikliwych badaniach. Warto podkreślić, że opowieści wynikające z pasji zawierają również ten element uroku, swady i humoru, jakie czynią wystąpienia konferencyjne intrygującymi zarówno dla studentów wielu kierunków, jak i osób spoza ośrodków uniwersyteckich, zainteresowanych Japonią, jej kulturą i sztuką - zwłaszcza w kontekście kobiety i kobiecości – od tematów ideału piękna w okresie Heian aż po rodzący się ruch feministyczny na początku XX wieku.

Swój przyjazd potwierdził również prof. Hajime Ishikawa (Nara University), z którym współpracowaliśmy przy odczytywaniu tekstów na drukach okolicznościowych surimono. Będą one prezentowane zarówno na wystawie jak i w publikowanym katalogu.

Wkrótce zaprezentujemy szczegółowy program wystąpień, na które serdecznie zapraszamy.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję