Koncert w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka - KOBIETY NA PIĘCIOLINII
Włoski Instytut Kultury w Krakowie we współpracy z Konserwatorium Krakowskim im. Witolda Lutosławskiego oraz Oddziałem Muzeum Narodowego – Pałac Biskupa Erazma Ciołka zapraszają na koncert kameralny
KOBIETY NA PIĘCIOLINII
w wykonaniu:
DUO CHAMINADE
Caterina D’Amore - flet
Antonella De Vinco - fortepian
Piątek, 10 marca 2023 r., godz. 18.00
Pałac Biskupa Erazma Ciołka, ul. Kanonicza 17
W programie:
A. Beach, G. Cecchi, A. Ramirez, C. Chaminade, M. Szymanowska, N. Rota, S. Pappalardo oraz wybór melodii operowych w hołdzie bohaterkom opery.
WSTĘP WOLNY!
Caterina D'Amore – flet, ukończyła z wyróżnieniem studia gry na flecie w Konserwatorium im. Domenico Cimarosy w „Avellino. Następnie uczęszczała na trzyletni kurs dla zaawansowanych w prestiżowej Włoskiej Akademii Fletowej w Rzymie, którą ukończyła z wyróżnieniem pod kierunkiem Maestro Raymonda Guiot i zdobywając jednogłośnie pierwszą nagrodę w konkursie Akademii. Ukończyła Studia Wyższe w Konserwatorium im. Domenico Cimarosy w klasach fletu i muzyki współczesnej a ponadto brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich mistrzów jak Trevisani, Hubert oraz Levine.
Artystka wyróżniana była na licznych konkursach krajowych i zagranicznych prowadząc jednocześnie aktywną działalność koncertową jako solistka i kameralistka. Występowała w znanych salach i cyklach koncertowych (Istituto Cultura Capri, Teatro Costanza di Pompei, Benevento Città spettacolo, Estate Musicale Sorrentina, Associazione Scarlatti di Napoli, Concerti del Chiostro a Villa d’Este (Tivoli)) oraz na licznych festiwalach, m.in. Festival di Loreto (Avellino), Festival dell’Aurora (Crotone), Estate Musicale Romana a Villa Torlonia, Leuciana Festival di Caserta. W jej repertuarze znajdują się utwory począwszy od XVIII wieku aż po współczesne. Jest pierwszą flecistką żeńskiej orkiestry „Sinfonietta Alma Mahler” z którą wielokrotnie koncertowała za granicą.
Jako pierwsza flecistka Orkiestry Teatro Gesualdo Avellino wystąpiła między innymi w balecie „Dziadek do orzechów” P. Czajkowskiego, w „Piotrusiu i wilku „Prokofiewa i jako solistka z orkiestrą symfoniczną w Mińsku.
Wykładała na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Federico II w Neapolu a także kierunki muzyczne w Liceo Musicale „Imbriani” w Avellino.
Antonella De Vinco – fortepian, urodzona w Atripalda (AV), studiowała grę na fortepianie pod kierownictwem Carlo Lapegna a następnie Franco Medori i koncertującej artystki Laury De Fusco.
Brała udział w licznych kursach mistrzowskich, m.in. Franco Scala Masters, klasy mistrzowskie z Riccardo Risalitim i Borisem Petrushanskim.
W 2006 roku ukończyła z wyróżnieniem studia pianistyczne w Konserwatorium Muzycznym San Pietro a Majella w Neapolu.
Współpracowała z najważniejszymi włoskimi biurami koncertowymi i instytucjami. Występowała w większości krajów europejskich, m.in. w Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii, Rosji, Bułgarii Czechach oraz w Polsce oraz na innych kontynentach, m.in. w Argentynie, Brazylii, Meksyku, USA, Kanadzie oraz Japonii.
Jako kierownik artystyczny sprawowała nadzór nad organizacją XXVII i XXVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Orkiestrowego "Musica in Irpinia".
Jest Przewodniczącą i dyrektorem artystycznym „Międzynarodowego Stowarzyszenia Muzycznego im. Arturo Toscaniniego”.