Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Koncert w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka - KOBIETY NA PIĘCIOLINII

Koncert w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka - KOBIETY NA PIĘCIOLINII

MNK Ciołek

ul. Kanonicza 17, 31-002 Kraków
10.03.2023
piątek
18:00
wstęp wolny

Włoski Instytut Kultury w Krakowie we współpracy z Konserwatorium Krakowskim im. Witolda Lutosławskiego oraz Oddziałem Muzeum Narodowego – Pałac Biskupa Erazma Ciołka zapraszają na koncert kameralny 
 
KOBIETY NA PIĘCIOLINII
 
w wykonaniu:
 
DUO CHAMINADE
 
Caterina D’Amore - flet
Antonella De Vinco - fortepian
 
Piątek, 10 marca 2023 r.,  godz. 18.00
Pałac Biskupa Erazma Ciołka, ul. Kanonicza 17
 
W programie:
A. Beach, G. Cecchi, A. Ramirez, C. Chaminade, M. Szymanowska, N. Rota, S. Pappalardo oraz wybór melodii operowych w hołdzie bohaterkom opery.                 
 

WSTĘP WOLNY!Caterina D'Amore
– flet,  ukończyła z wyróżnieniem studia gry na flecie  w Konserwatorium im. Domenico Cimarosy w „Avellino. Następnie uczęszczała na  trzyletni kurs dla zaawansowanych w prestiżowej Włoskiej Akademii Fletowej  w Rzymie, którą ukończyła z wyróżnieniem pod kierunkiem Maestro Raymonda Guiot i zdobywając jednogłośnie pierwszą nagrodę w konkursie Akademii. Ukończyła Studia Wyższe w Konserwatorium im. Domenico Cimarosy w klasach fletu i muzyki współczesnej a ponadto brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich mistrzów jak Trevisani, Hubert oraz Levine.

Artystka wyróżniana była na licznych konkursach krajowych i zagranicznych prowadząc jednocześnie aktywną działalność koncertową jako solistka  i kameralistka. Występowała w znanych salach i cyklach koncertowych (Istituto Cultura Capri, Teatro Costanza di Pompei, Benevento Città spettacolo, Estate Musicale Sorrentina, Associazione Scarlatti di Napoli, Concerti del Chiostro a Villa d’Este (Tivoli)) oraz na licznych festiwalach, m.in. Festival di Loreto (Avellino), Festival dell’Aurora (Crotone), Estate Musicale Romana a Villa Torlonia, Leuciana Festival di Caserta. W jej repertuarze znajdują się utwory począwszy od XVIII wieku aż po współczesne. Jest pierwszą flecistką żeńskiej orkiestry „Sinfonietta Alma Mahler” z którą wielokrotnie koncertowała za granicą.

Jako pierwsza flecistka Orkiestry Teatro Gesualdo Avellino wystąpiła między innymi w balecie „Dziadek do orzechów”  P. Czajkowskiego, w „Piotrusiu i wilku „Prokofiewa i jako solistka z orkiestrą symfoniczną w Mińsku.

Wykładała na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Federico II w Neapolu a także  kierunki muzyczne w Liceo Musicale „Imbriani” w Avellino.

 

Antonella De Vinco
 fortepian, urodzona w Atripalda (AV), studiowała grę na fortepianie pod kierownictwem Carlo Lapegna a następnie Franco Medori i koncertującej artystki Laury De Fusco.

Brała udział w licznych kursach mistrzowskich, m.in. Franco Scala Masters, klasy mistrzowskie z Riccardo Risalitim i Borisem Petrushanskim.

W 2006 roku ukończyła z wyróżnieniem studia pianistyczne w Konserwatorium Muzycznym  San Pietro a Majella w Neapolu.

Współpracowała z najważniejszymi włoskimi biurami koncertowymi i instytucjami. Występowała  w większości krajów europejskich, m.in. w Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii, Rosji, Bułgarii Czechach oraz w Polsce oraz na innych kontynentach, m.in. w Argentynie, Brazylii, Meksyku, USA, Kanadzie oraz Japonii.

Jako kierownik artystyczny sprawowała nadzór nad organizacją XXVII i XXVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Orkiestrowego "Musica in Irpinia".

Jest Przewodniczącą i dyrektorem artystycznym „Międzynarodowego Stowarzyszenia Muzycznego im. Arturo Toscaniniego”.   

 

 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję