Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Inspiracje-stylizacje

fot. Pracownia fotograficzna MNK

Inspiracje-stylizacje

MNK Szymanowski

ul. Kasprusie 19, 34-500 Zakopane
07-08.07.2016
czwartek-piątek
11:00
bilety
Czy muzykę można zobaczyć, a obraz usłyszeć? W którym momencie strój staje się przebraniem? Zapraszamy dzieci do zabawy z kostiumem.

Czy muzykę można zobaczyć, a obraz usłyszeć? W którym momencie strój staje się przebraniem? Kiedy historia miesza się z legendą i co sprawia, że czasem w tę drugą łatwiej uwierzyć? Dlaczego tak lubimy inspirować się i przetwarzać, choć tak bardzo podoba nam się oryginał.

Podczas warsztatów dowiemy się, co w przyrodzie Tatr i kulturze mieszkańców Podhala tak zafascynowało artystów przybywających do Zakopanego. Zainspirowani muzyką Karola Szymanowskiego oraz pracami plastycznymi Zofii Stryjeńskiej i Ireny Lorentowicz stworzymy własne projekty i stylizacje.

Prowadzenie: Jagoda Gumińska-Oleksy - plastyczka i edukatorka, absolwentka edukacji artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, pracuje w Dziele Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych (nauczyciele i studenci), opiekuje się muzealnym programem dla dzieci i rodzin. Lubi sztukę dekoracyjną i książki z obrazkami, wierzy w baśnie i jak Leopold Staff sądzi, że nie ma nic piękniejszego niż wysokie drzewa. Uwielbia podsłuchiwać o czym mówią dzieci kiedy rysują.

Szczególnie zapraszamy dzieci w wieku 6–9 lat. W przypadku młodszych dzieci obecność i pomoc rodziców bądź dorosłych opiekunów jest mile widziana.

Zajęcia trwają dwie godziny: od 11.00 do 13.00

Cena: 5 zł 
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejszą rezerwację: agiewont@mnk.pl, tel. (18) 20 20 040

Letnie zajęcia dla dzieci pod hasłem "PoSZTUKIwacze muzealnych skarbów" to wspaniały sposób na spędzanie wakacji.


ZOBACZ POZOSTAŁE WARSZTATY

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję