Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Głowa od parady

fot. Karol Kowalik - Pracownia Fotograficzna MNK

Głowa od parady

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
19.03.2016
sobota
10:30
bilety
Przy okazji  wystawy "Modna i już!" dzieci będą mogły zobaczyć co nosiły ich babcie i dziadkowie i zaprojektować nakrycie głowy.

Rozglądając się uważnie po ulicach miast, możemy jeszcze czasami dostrzec wąskie witryny wypełnione przedziwnymi nakryciami głowy. Toczki, kapelusze, berety, welony - kto dziś jeszcze je nosi? Kto odwiedza zakłady modystek? Na warsztatach zobaczymy co nosiły nasze babcie i nasi dziadkowie, poznamy historię fascynującego i niestety powoli zanikającego zawodu modystki, a następnie pozwolimy sobie na odrobinę ekstrawagancji i wcielimy się w kreatorów niezwykłych nakryć głowy.

Prowadzenie: 
Anna Pichura - malarka, autorka murali, pedagog, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Otwartej Pracowni Projektowania Mody. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych (m.in. współpraca z Galerią Industra w Brnie, organizacja akcji społeczno-artystycznej GAZ na Zabłociu w Krakowie). Interesuje się sztuką współczesną z naciskiem na malarstwo, instalacje i performance.

Wstęp: 20 zł 
Rezerwacja: rezerwacja@mnk.pl  

ZOBACZ INNE WARSZTATY Z CYKLU


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję