Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Gdzie się ukrył chiński Smok?

Gdzie się ukrył chiński Smok?

Wazon z motywem smoka (fragment), Epoka Qing, 2. poł. XIX w., wł. MNK

Gdzie się ukrył chiński Smok?

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
12.04.2015
niedziela
11:00
bilety

Przeczytaj na blogu

Legenda o Smoku

Legenda o Smoku

Fantastyczny chiński smok odkryje przed nami sekret swej potęgi i wprowadzi nas do krainy pełnej symboli i magii.

Smoki to podobno niezbyt przyjazne istoty – bywają przerażające i okrutne. Nie musimy daleko szukać – jednym z nich jest doskonale znany Smok Wawelski. Tym razem chcemy Wam jednak zaprezentować zupełnie innego przedstawiciela smoczego rodu. Zapraszamy w egzotyczną podróż do Chin – kraju, którym od setek lat opiekuje się to mityczne stworzenie.

Zajęcia odbywają się na wystawie "W przestrzeni Smoka"

Prowadzenie: Paulina Chełmecka i Malwina Zaremba-Skulimowska

Paulina Chełmecka – plastyk, historyk sztuki i technik konserwacji drewna. Współpracuje jako przewodnik, animator i edukator muzealny z Muzeum Narodowym w Krakowie i Benedyktyńskim Instytutem Kultury. Pasjonatka materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego Karpat.

Malwina Zaremba-Skulimowska – absolwentka historii sztuki i filologii angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez wiele lat uczyła języka angielskiego na wszystkich poziomach: od rozbrykanych przedszkolaków po poważnych czeskich biznesmenów. Obecnie tłumaczy książki i współpracuje z Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie prowadzi warsztaty dla dzieci.

ZOBACZ POZOSTAŁE WARSZTATY W CYKLU

Przeczytaj na blogu

Legenda o Smoku

Legenda o Smoku

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję