Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Gadał obraz do obrazu

fot. Mirek Żak, Pracownia fotograficzna MNK

Gadał obraz do obrazu

MNK Sukiennice

Rynek Główny 3, 31-042 Kraków
10.08.2016
środa
10:15
bilety
Dlaczego niektórzy artyści malują obrazy, które ktoś już namalował, po co tworzą tyle dzieł sztuki na ten sam temat?
Czy są leniwi, brakuje im pomysłów, czy może chcą się pochwalić własnym talentem? Czy "odgapianie" ma jakiś sens? Podczas warsztatów między innymi dowiemy się, po co Tadeusz Kantor zapakował Jana Matejkę, ile razy diabeł kusił św. Antoniego, czemu malarze lubili przepowiednie i czy Józef Chełmoński jako pierwszy zatrzymał konie w galopie. Będziemy podziwiać dzieła mistrzów i dokładnie oglądać kopie, porównywać, interpretować i oczywiście tworzyć. Po swojemu, ale czy to samo?

Prowadzenie: Anna Pomykalska-Marczuk – absolwentka Wychowania Plastycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Od 2001 roku jest członkiem ZPAP (Związku Polskich Artystów Plastyków). Prowadzi zajęcia skierowane do dzieci, jak i do osób niewidomych czy niepełnosprawnych intelektualnie. Zajmuje się także malarstwem, fotografią, jej prace biorą udział w krajowych i zagranicznych wystawach.

Szczególnie zapraszamy dzieci w wieku 6–9 lat. W przypadku młodszych dzieci obecność i pomoc rodziców bądź dorosłych opiekunów jest mile widziana.

Zajęcia trwają półtorej godziny: od 10.15 do 11.45

Cena: 5 zł 
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację: rezerwacja@mnk.pl, tel. 12 43 35 444. W mailu prosimy o podanie imienia i wieku uczestnika warsztatów oraz numeru kontaktowego do opiekuna.

Letnie zajęcia dla dzieci pod hasłem "PoSZTUKIwacze muzealnych skarbów" to wspaniały sposób na spędzanie wakacji.

ZOBACZ POZOSTAŁE WARSZTATY

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję