Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Finisaż wystawy "Modna i już!"

fot. Pracownia Fotograficzna MNK

Finisaż wystawy "Modna i już!"

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
16-17.04.2016
sobota-niedziela
bilety
Zapraszamy na ostatnie spotkanie i oprowadzania po wystawie "Modna i już! Moda w PRL". W nadchodzący weekend wystawa będzie czynna dłużej.
Godziny otwarcia podczas finisażu
 • sobota, 16 kwietnia - godz. 10.00 - 20.00
 • niedziela, 17 kwietnia - godz 10.00 - 18.00

 

SOBOTA, 16  KWIETNIA
 • godz. 15.00
  Meble Kowalskich
  Spotkanie poświęcone ikonie polskiego dizajnu czasów PRL - meblościance zaprojektowanej przez Bogusławę i Czesława Kowalskich, nowemu zakupowi MNK.

  Fot. Archiwum rodzinne Bogusławy i Czesława KowalskichMeble Kowalskich towarzyszyły milionom Polaków przez ponad trzy dekady. Wielu wciąż o nich pamięta. Jednak pokutuje przekonanie, że w popularnej nazwie chodziło o "meble dla każdego", bo przecież przysłowiowy Kowalski - to "każdy". Tymczasem te Meble Kowalskich to rzeczywiście dzieło małżeństwa Kowalskich: Bogusławy i Czesława, poznańskich architektów wnętrz, którzy w 1962 roku wygrali konkurs na projekt mebli do małych mieszkań. W spotkaniu wezmą udział: dr hab. Jacek Kowalski, autor książki "Meble Kowalskich. Ludzie i rzeczy", dr hab. Andrzej Betlej, dyrektor MNK oraz dr hab. Andrzej Szczerski,  zastępca dyrektora MNK ds.naukowych i edukacji.
  Prowadzenie: Katarzyna Bik - rzecznik prasowy MNK 

  Wstęp bezpłatny, miejsce: Gmach Główny, hol I piętra

NIEDZIELA, 17 KWIETNIA
 •  godz. 12.00 i 15.00 
  Oprowadzania po wystawie
  Wstęp w ramach biletu na wystawę


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję