Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Figury, kolory i opowieści. Przedmioty z przeszłości – o martwej naturze. Grupa II

Figury, kolory i opowieści. Przedmioty z przeszłości – o martwej naturze. Grupa II

MNK Wyspiański

pl. Sikorskiego 6, 31-115 Kraków
04.10.2020
niedziela
14:15 - 15:45
W tym sezonie odwiedzimy dwa szczególne miejsca. A może dwa światy? Odbędziemy podróż przez Europę i przyglądniemy się dziełom dawnych mistrzów oraz przebijemy się przez obłoki i zaglądniemy do pełnego kolorów barokowego nieba.
Możliwość zakupu biletów od 7.09.2020
Dowiemy się, czy przedmioty do tworzenia martwych natur wybierane były tylko z powodu swojej urody? Jakie historie opowiadają zwierzęta występujące w obrazach? Sprawdzimy, czy mysz i kogut są na pewno tylko myszą i kogutem. Dowiemy się, dlaczego artyści robili dziury w dachu i kto przez nie zaglądał? I czemu postacie na barokowych obrazach są „zakręcone”? Podczas warsztatów wspólnie poszukamy odpowiedzi na powyższe pytania. Może znajdziemy je w dziełach sztuki, które sami stworzymy? 

Prowadzenie: Anna Pomykalska-Marczuk – absolwentka wychowania plastycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Od 2001 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla osób niewidomych oraz niepełnosprawnych intelektualnie. Zajmuje się także malarstwem, fotografią, bierze udział w wystawach krajowych i zagranicznych.

Gdy była mała, rysowała ludziom na głowach kwiatki zamiast włosów. Chciała zostać aktorką, a później artystą malarzem. Gdy z pierwszej, jeszcze szkolnej, wystawy ktoś ukradł jedną pracę, poczuła dumę – musiała mu się bardzo podobać...

 

Ważne informacje:

  • Cykl przeznaczony dla dzieci w wieku 6–9 lat
  • Czas trwania: 1,5 godz.
  • Cena: 120 zł – karnet na cały cykl zajęć
  • Liczba miejsc w każdej grupie: 15 osób

Jak się zapisać:

  • Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)
  • Na każde pytanie dotyczące warsztatów odpowie koordynatorka cyklu Izabela Lechowicz – ilechowicz@mnk.pl. 
  • W wypadku nieobecności nie ma możliwości odrabiania zajęć w innym terminie.
  • Informujemy, że w razie rezygnacji z udziału w działaniu edukacyjnym bilety zakupione przez internet nie podlegają zwrotowi.
  • Regulamin rezerwacji w MNK
  • Regulamin warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin w MNK 

Słowa kluczowe: 7 dzień tworzenia, warsztaty
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję