Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Ferie w Muzeum. Podwójna dawka awangardy: 2 wystawy w cenie 1 biletu!

Ferie w Muzeum. Podwójna dawka awangardy: 2 wystawy w cenie 1 biletu!

27.01-09.02.2020
poniedziałek-niedziela
bilety
Muzeum Narodowe w Krakowie przygotowało dla zwiedzających niebanalną propozycję spędzenia czasu w okresie ferii zimowych. Od 27 stycznia 2020 przez dwa tygodnie, na wystawy „Idzie Młodość! I Grupa Krakowska” oraz „Jan Hrynkowski. Opowieść artysty” będzie można wejść na podstawie 1 biletu łączonego. To niepowtarzalna sposobność,  aby w okazyjnej cenie odwiedzić dwie pasjonujące ekspozycje, a także zagłębić się w tematykę sztuki tworzonej przez niepokorną grupę młodych artystów reprezentujących I Grupę Krakowską oraz przez wybitnego malarza, grafika i scenografa Jana Hrynkowskiego.
Bilet łączony można zakupić w kasach oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie, z wyjątkiem Muzeum Książąt Czartoryskich. Promocja obejmuje bilet indywidualny normalny oraz indywidualny ulgowy. Wystawy dostępne są dla zwiedzających w dwóch lokalizacjach: Kamienicy Szołayskich przy pl. Szczepańskim 9 („Idzie Młodość! I Grupa Krakowska”) oraz w Gmachu Głównym MNK przy al. 3 maja 1 (Jan Hrynkowski. Opowieść artysty”).

IDZIE MŁODOŚĆ! I GRUPA KRAKOWSKA

Wystawa jest opowieścią o krótkiej, ale szalenie intensywnej historii I Grupy Krakowskiej, opowieścią o życiu i twórczości barwnej i nieprzeciętnej młodzieży, której losy, mocno ze sobą splecione, włączyły się w historię polskiej awangardy. Aleksander (Sasza) Blonder (ps. André Blondel), Blima (Berta) Grünberg, Maria Jarema, Franciszek Jaźwiecki, Leopold Lewicki, Adam Marczyński, Stanisław Osostowicz, Szymon Piasecki, Mojżesz Schwanenfeld, Bolesław Stawiński, Jonasz Stern, Eugeniusz Waniek, Henryk Wiciński, Aleksander Winnicki – oto członkowie przedwojennej I Grupy Krakowskiej.

JAN HRYNKOWSKI. OPOWIEŚĆ ARTYSTY
Wystawa, której bohaterem jest malarz, grafik, scenograf i animator życia artystycznego Jan Hrynkowski (1891–1971) to nie tylko monografia wybitnego artysty, ale także próba spojrzenia jego oczyma na wybrane zagadnienia polskiego życia artystycznego pierwszej połowy XX wieku.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję